Arka Gdynia zremisowała 1:1 (0:1) z Miedzią Legnica w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Obydwie drużyny kończyły spotkanie w dziesięcioosobowych składach. Rewanż zostanie rozegrany we wtorek w Legnicy.
W wyjściowym składzie gości pojawiło się pięciu zawodników, którzy mieli za
sobą występy w Arce. I właśnie jeden z nich uzyskał dla legniczan
prowadzenie. W 18. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra
Madejskiego, Grzegorz Bartczak zgrał piłkę głową do Zbigniewa Zakrzewskiego,
który, również główką, pokonał Jakuba Miszczuka.
W tym momencie gdynianie grali już w ”10”, bowiem czerwoną kartkę za faul na
Wojciechu Łobodzińskim ukarany został Sławomir Cienciała. Z pewnością nie tak
wyobrażał sobie dzień swoich 31. urodzin prawy obrońca żółto-niebieskich. A
gola Miedź strzeliła właśnie po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego.
W 12. minucie znakomitej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Marcus
Vinicius. Po zgraniu głową Arkadiusza Aleksandra środkowy pomocnik gospodarzy
znalazł się sam przed bramkarzem rywali, ale trafił piłką w słupek.
Niewiele również brakowało, aby w 29. minucie akcja dwóch innych byłych
piłkarzy Arki zakończyła powodzeniem. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem z
głębi pola popisał się Radosław Bartoszewicz, ale Madejski posłał piłkę po
ziemi obok słupka. Tuż przed przerwą dogodną okazję zmarnował jeszcze Mateusz
Szczepaniak.
Na początku drugiej połowy od utraty drugiego gola uratował gospodarzy
Miszczuk, który obronił groźne uderzenie z dystansu Łobodzińskiego. W 61.
minucie siły się wyrównały, bo za faul na bramkarzu Arki drugą żółtą kartkę
otrzymał Jakub Chrzanowski. Dwie minuty później Mateusz Szwoch przegrał
pojedynek z golkiperem Miedzi Andrzejem Bledzewskim. Z kolei w 82. minucie
bliski powodzenia był Bartosz Ślusarski.
Za chwilę gospodarzom dopisało już szczęście. Po dośrodkowaniu z lewej strony
Radosława Pruchnika zamykający akcję Marcus Vinicius z bliska umieścił piłkę
w siatce.
Arka Gdynia – Miedź Legnica 1:1 (0:1)
Bramki: Vinicius 83 – Zakrzewski 18
Arka: Miszczuk – Cienciała, Sobieraj, Cichocki, Radzewicz – Kowalski (24. Budka), Rzuchowski (43. Szwoch), Pruchnik, Vinicius, Wojowski – Aleksander (46. Ślusarski).
Miedź: Bledzewski – Bartczak, Midzierski, Woźniczka, Zasada – Madejski (86. Szymański), Kasperkiewicz (55. Burkhardt), Bartoszewicz,
Łobodziński – Szczepaniak, Zakrzewski (37. Chrzanowski)
Żółte kartki: Ślusarski, Vinicius – Chrzanowski, Kasperkiewicz, Szczepaniak, Wozniczka
Czerwone kartki: Cienciała (16 – za faul) – Chrzanowski (61 – za drugą żółtą kartkę)
Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)
Widzów: 4 367
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.