AS Roma pokonała Parmę 4:2 (2:1) w dokończonym meczu 22. kolejki Serie A. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Łukasz Skorupski. Konfrontacja rozpoczęła się 2 lutego, ale została przerwana w dziewiątej minucie przy stanie 0:0 z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.
Przed dwoma miesiącami grę w piłkę na Stadio Olimpico uniemożliwiły silne opady deszczu. Na murawie zalegały ogromne kałuże wody. Sędzia Andrea Marco zdecydował, więc o przerwaniu zawodów.
W środę zawodnicy zaczęli grę równo od ósmej minuty i dwudziestej sekundy. Na gole nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie spotkania do bramki trafił Gervinho. Goście wyrównali jednak po chwili, gdy Afriyie Acquah wykorzystał podanie Massimo Gobbiego i płaskim strzałem pokonał Morgana De Sanctisa.
Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Francesco Totti w 16. minucie pewnym strzałem posłał piłkę do siatki. Po przerwie dla Giallorossich trafiali jeszcze Miralem Pjanić oraz Rodrigo Taddei. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Jonathan Biabiany.
Całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Łukasz Skorupski. Polski bramkarz wciąż czeka na debiut w spotkaniu Serie A. Niespełna 23-latek zapisał dotąd na koncie jeden występ w barwach Romy – zagrał w meczu Pucharu Włoch przeciwko Sampdorii Genua.
Dzięki wygranej Roma zmniejszyła dystans do prowadzącego w tabeli Juventusu Turyn. Giallorossi tracą do Starej Damy osiem punktów na siedem kolejek przed końcem sezonu. Piłkarze Rudiego Garcii mają za to dziewięć "oczek" więcej niż trzecie w tabeli Napoli.
AS Roma – AC Parma 4:2 (2:1)
Bramki: Gervinho 12, Totti 16, Pjanić 49, Taddei 82 – Acquah 15, Biabiany 90
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.