Przejdź do pełnej wersji artykułu

Oficjalnie: Scolari podał się do dymisji

Luiz Felipe Scolari (fot. Getty Images) Luiz Felipe Scolari (fot. Getty Images)

Medialne doniesienia znalazły potwierdzenie. – Trener Luiz Felipe Scolari postanowił podać się do dymisji – poinformowała brazylijska federacja piłki nożnej.

Los Scolariego zdawał się być przesądzony już po półfinałowym meczu mistrzostw świata, w którym Canarinhos ulegli Niemcom 1:7. W spotkaniu o brąz Brazylijczycy doznali kolejnej bolesnej porażki, przegrywając z Holandią 0:3.

Selekcjoner znalazł się w ogniu krytyki. Głośno jego odejścia domagał się jeden z najlepszych brazylijskich piłkarzy w historii – Zico. Sam trener nie chciał jednak publicznie informować o swojej decyzji.

"Scolari i jego sztab trenerski zasługują na nasz szacunek i wdzięczność. Dzięki nim brazylijski naród znowu pokochał drużynę narodową, choć nie udało się osiągnąć największego celu" – napisano w oświadczeniu brazylijskiej federacji.

65-letni Scolari po raz drugi prowadził reprezentację. W 2002 roku zdobył z nią złoto mistrzostw świata. Na stanowisko powrócił w 2012 roku. Canarinhos z nim na ławce wygrali Puchar Konfederacji 2013.

Źródło: BBC.CO.UK/SPORT.TVP.PL
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także