Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) zdobyły w sztafecie K-1 200 m złoty medal mistrzostw świata w kajakarstwie w Moskwie.
W ostatnim, 246. wyścigu zawodów Polki wyprzedziły o ponad sekundę drużynę Rosji oraz o blisko dwie sekundy Białorusinki.
Na olimpijskim torze Kryłackoje polska ekipa wywalczyła łącznie cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy – wszystkie w konkurencjach kobiecych. W sobotę Naja, Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Walczykiewicz i Dzieniszewska zdobyły srebro w K-4 500, a wcześniej w niedzielę Walczykiewicz sięgnęła po srebro w K-1 200, natomiast Naja i Mikołajczyk w K-2 500 - po
brąz.