W porównaniu z pierwszym meczem z Liverpoolem (3:0) w składzie Realu Madryt nastąpią tylko dwie zmiany. Obie wymuszone urazami – donoszą media w Hiszpanii. Do zdrowia wrócił za to Gareth Bale, ale wtorkowy mecz rozpocznie prawdopodobnie na ławce. Relacja "akcja po akcji" od 20:15 na stronie SPORT.TVP.PL.
– Mam poważne wątpliwości, czy wystawiać go w wyjściowej "jedenastce" – powiedział o Bale'u Carlo Ancelotti na przedmeczowej konferencji. Dał do zrozumienia, że nie chce ryzykować zdrowia ważnego zawodnika, który dopiero wyleczył uraz.
Isco ponad wszystko
Tym bardziej, że zastępujący go Isco jest w doskonałej formie. Część dziennikarzy i kibiców domaga się wręcz, by młody Hiszpan zachował miejsce w składzie. – Ten chłopak w pełni zasługuje na cały splendor, jaki na niego spływa. Daje z siebie maksimum. Tacy piłkarze to marzenie każdego trenera – powiedział włoski trener.
Real wyjdzie więc w ustawieniu 4-4-2 – tym samym, które zapewniło mu wygraną 3:0 na Anfield i 4:0 w ostatnim ligowym meczu z Granadą. W wyjściowej "11" nastąpią jednak dwie zmiany – obie w obronie. Na prawej stronie Alvaro Arbeloa zastąpi Daniego Carvajala. – Naciągnął ścięgno. To nic poważnego, wydobrzeje w ciągu tygodnia – zapewnił Ancelotti.
Szansa dla młodych
Druga zmiana nie została oficjalnie zapowiedziana, ale potwierdzają ją wszystkie madryckie media. Raphael Varane wskoczy na środek obrony w miejsce Pepe, który już z Granadą nie grał z pełnym komfortem. Poza tym, delikatnych urazów doznali Asier Illarramendi i Sami Khedira. We wtorek zasiądą na trybunach, a na ich miejsce Ancelotti zabrał juniorów – Alvaro Medrana i Lucasa Torro.
Większą niewiadomą jest wyjściowa "11" gości. "Marca" sugeruje, że Brendan Rodgers wystawi rezerwowych, żeby oszczędzać kluczowych piłkarzy na ważny mecz ligowy z Chelsea, ale już "AS" zapewnia, że na Bernabeu wyjdzie pierwszy skład (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). W meczowej kadrze znalazł się nieobecny od dawna Daniel Sturridge, jednak szanse na jego występ we wtorek są niewielkie.
Prawdopodobne składy na mecz Real – Liverpool:
Real: Casillas – Arbeloa, Ramos, Varane, Marcelo – James, Kroos, Modrić, Isco – Ronaldo, Benzema
Liverpool: Mignolet – Manquillo, Lovren, Skrtel, Moreno – Allen, Gerrard, Henderson, Lallana, Sterling – Balotelli