| Piłka ręczna / Reprezentacja mężczyzn
Telewizja Polska nabyła prawa do kolejnych ważnych imprez, w tym do mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w 2015 oraz 2017 roku. Polscy szczypiorniści już w styczniu będą walczyli o medale podczas mundialu w Katarze.
W ostatnich latach TVP ma wyłączność na pokazywanie występów naszych reprezentacji w piłce ręcznej w imprezach rangi mistrzowskiej. Od 2008 roku telewizja publiczna pokazała wszystkie turnieje mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. TVP posiada prawa do mistrzostw Europy kobiet 2014, 2016 i 2018 oraz mężczyzn 2018, a także do mistrzostw świata kobiet i mężczyzn 2015 i 2017 oraz do turniejów podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.
Biało-czerwoni uczestniczą regularnie w mistrzostwach świata od 2007 roku, gdy w Niemczech przegrali dopiero w finale z gospodarzami imprezy. Dwa lata później, w Chorwacji, odnieśli kolejny sukces – drużyna Bogdana Wenty zdobyła brązowe medale. Wielu kibiców do dziś wspomina tamten turniej ze względu na dramatyczny mecz z Norwegią i rzut Artura Siódmiaka, który zapewnił Polakom grę o medale.
Wprawdzie kolejne turnieje nie były już tak owocne – 8. miejsce w Szwecji w 2011 roku i 9. miejsce w Hiszpanii w 2013 roku – to polscy szczypiorniści zawsze zostawali po sobie dobre wrażenie. Doskonałym przykładem są ostatnie mistrzostwa Europy (6. miejsce), gdzie drużyna Michaela Bieglera w drugiej fazie wręcz zmiażdżyła utytułowaną reprezentację Szwecji (35:25).
Powiem optymizmu pojawił się także po meczach z Niemcami w play off, które decydowały o awansie na mundial w Katarze. Najpierw w Gdańsku biało-czerwoni wygrali 25:24, a następnie w rewanżu pokonali mistrzów świata z 2007 roku 29:28. W tym drugim spotkaniu fantastycznie zagrał Karol Bielecki, który w 2014 roku prezentuje formę jak za najlepszych lat. I w drużynie narodowej, i klubowej – Vive Tauronie Kielce (PRZECZYTAJ ARTYKUŁ).
Dwa zwycięstwa z Niemcami zasługują na uznanie. Baraże nigdy nie są łatwym zadaniem. Przekonali się o tym choćby Węgrzy (4. zespół igrzysk w Londynie), którzy zostali wyeliminowani przez Słowenię czy Serbowie (wicemistrz Europy w 2012 roku), którzy mimo wysokiego zwycięstwa w pierwszym meczu (23:15), okazali się na koniec i tak słabsi od Czechów.
Na pewno cieniem na mistrzostwach w Katarze kładzie się przyznanie przez IHF "dzikiej karty" dla reprezentacji Niemiec. Stało się tak kosztem Australii, chociaż wygrała baraże z Nową Zelandią. Śledztwo dziennikarzy stacji ARD wykazało nawet, że Niemcy wiedzieli o możliwości przyznania "dzikiej karty" jeszcze przed barażami z Polską! – Są bardzo ważni dla naszej dyscypliny. To byli mistrzowie świata. W tym kraju ponad milion ludzi gra w piłkę ręczną – wyjaśnił decyzję Hassan Moustafa, prezydent IHF.
Ponadto dwie drużyny wycofały się z mistrzostw świata: Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Decyzja miała podłoże polityczne. 21 listopada Rada IHF podjęła decyzje, że zwolnione miejsca zajmą Arabia Saudyjska (6. drużyna mistrzostw Azji) i Islandia (5. drużyna mistrzostw Europy; przegrała baraże z Bośnią i Hercegowiną).
Natomiast w mistrzostwach świata kobiet (grudzień 2015), które zostaną rozegrane w Danii, może zagrać nasza żeńska drużyna. Wszystko zależy jednak od ich postawy w rozpoczynających się 7 grudnia mistrzostwach Europy (transmisje w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL). Tylko w przypadku triumfu w całej imprezie zapewnią sobie bezpośrednią kwalifikację, jeśli nie – rozegrają dwumecz o awans do turnieju w Danii, w którym mogą być nawet rozstawione.
Terminarz spotkań Polek w ME 2014:
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.