Przejdź do pełnej wersji artykułu

De Gea, Courtois, Hart... Fabiański na topie

Łukasz Fabiański (fot. Getty) Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Choć numerem jeden w reprezentacji Polski jest Wojciech Szczęsny, to nie on, a Łukasz Fabiański znalazł się w gronie pięciu bramkarzy nominowanych w ankiecie Premier League na najlepszego bramkarza sezonu. Głosowanie trwa na oficjalnej stronie rozgrywek.

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO BRAMKARZA PREMIER LEAGUE

Oprócz polskiego bramkarza Swansea, wyróżniono również Davida De Geę (Manchester United), Thibauta Courtois (Chelsea), Joe Harta (Manchester City) i Hugo Llorisa (Tottenham Hotspur).

"Fabian" ma więc godnych rywali, samą światową czołówkę, ale w chwili pisania tych słów zajmował w głosowaniu trzecie miejsce z siedmioma procentami z niemal 2000 oddanych głosów. Bezkonkurencyjny był De Gea (76 procent), który w tym sezonie wielokrotnie ratował mecze Czerwonym Diabłom.

Jednak Fabiański również nie znalazł się w tym gronie z przypadku. Od początku sezonu doskonale spisuje się w bramce Swansea. Według serwisu WhoScored.com zasłużył na średnią notę 7.08 – piątą w zespole. Wysokich notowań u trenera i kibiców nie obniżyła nawet czerwona kartka, którą ujrzał w meczu z West Hamem. Z tego powodu nie zagrał w ostatniej kolejce (1:2 z Tottenhamem).

(fot. premierleague.com) (fot. premierleague.com)
Źródło: SPORT.TVP.PL/PREMIERLEAGUE.COM
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także