Przejdź do pełnej wersji artykułu

"Lewy" w najlepszej "11". Jego wartość wzrosła o...

Robert Lewandowski (fot. Getty Images) Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Robert Lewandowski najlepszej prasy po rundzie jesiennej w barwach Bayernu Monachium nie ma, ale 2014 rok z pewnością może zaliczyć do bardzo udanych. Znalazło to odzwierciedlenie w jego wartości rynkowej.

Lewandowski jeszcze w barwach Borussii Dortmund wywalczył w sezonie 2013/2014 tytuł króla strzelców. Polak nie tylko strzelał gole, ale ogólnie prezentował się znakomicie. Po przeprowadzce do Monachium aż tak dobrze nie jest, ale nasz reprezentant poniżej pewnego poziomu nie schodzi.

To zaowocowało dużym wzrostem ceny rynkowej. Według ekspertów portalu transfermarkt.de pod koniec 2013 roku Lewandowski warty był 39 milionów euro, teraz ta kwota wynosi już 50 milionów. W efekcie Polak wylądował w najlepszej jedenastce Bundesligi. Największy wzrost zaliczył Ricardo Rodriguez, za którego cena w przeciągu dwunasty miesięcy wzrosła z 10 na 28 milionów euro.

Poza Lewandowskim w "11" znalazło się jeszcze aż czterech piłkarzy Bayernu. To Manuel Neuer (wzrost z 30 na 40 milionów euro), Mehdi Benatia (z 16 na 28), Jerome Boateng (z 20 na 35) oraz Rafinha (z 4 na 9).

JEDENASTKA PIŁKARZY BUNDESLIGI, KTÓRYCH WARTOŚĆ RYNKOWA WZROSŁA NAJWIĘCEJ W 2014 ROKU

Manuel Neuer (fot. Getty Images) Manuel Neuer (fot. Getty Images)

fot. transfermarkt.de fot. transfermarkt.de
Źródło: SPORT.TVP.PL/TRANSFERMARKT.DE
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także