następne
Bez kontuzjowanych Ondreja Dudy, Michała Pazdana i Tomasza Jodłowca Legia Warszawa w środę przed południem wyleci do Danii, gdzie dzień później o 19:00 zmierzy się z tamtejszym FC Midtjylland w 1. kolejce grupy D Ligi Europejskiej.
Jodłowiec doznał urazu stawu skokowego w piątkowym meczu ligowym z KGHM Zagłębiem Lubin (2:2). Kontuzja okazała się poważniejsza niż początkowo zakładano. W piątkowym meczu urazu nabawił się także Duda.
Z kolei Pazdan leczy zwichnięty staw łokciowy. Kontuzji nabawił się pod koniec sierpnia w meczu rewanżowym 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z Zorią Ługańsk (3:2). Od dłuższego czasu leczą się natomiast Ivica Vrdoljak, Michał Żyro i Michał Masłowski.
Henning Berg zdecydował się natomiast zabrać do Danii nowych graczy: Bośniaka Stojana Vranjesa oraz Macedończyka Ivana Trickovskiego.
Przylot wicemistrzów Polski do portu lotniczego w Karup zaplanowany jest na 13:15. Stamtąd legioniści dojadą do oddalonego o 20 km miasta Herning, gdzie w czwartek zmierzą się z miejscowym FC Midtjylland. Powrót do Warszawy zaplanowany jest na 2 w nocy. W grupie D Ligi Europejskiej występują też Napoli i FC Brugge.