Niemka Mona Barthel będzie kolejną rywalką rozstawionej z numerem czwartym Agnieszki Radwańskiej w turnieju China Open w Pekinie. Transmisja ich poniedziałkowego pojedynku drugiej rundy od ok. 12:30, po zakończeniu meczu Belinda Bencic – Madison Brengle, w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.
Polska tenisistka kontynuuje pracowitą końcówkę sezonu. W niedzielę nie musiała zbyt wysilać się w starciu z Coco Vandeweghe. Narzekająca na uraz Amerykanka po pierwszym secie, przegranym 3:6, poddała mecz.
Radwańska nie będzie miała dużo czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek czeka ją mecz drugiej rundy, w którym jej rywalką będzie sklasyfikowana na 48. pozycji w rankingu WTA Barthel.
Dotychczas obie tenisistki zmierzyły się ze sobą tylko raz – trzy lata temu w Montrealu. Krakowianka wygrała, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo – 4:6, 6:3, 7:6 (7-5).
W poniedziałek zagra też inna tenisistka walcząca o udział w turnieju WTA Finals. 12. w rankingu decydującym o grze w Singapurze Szwajcara Belinda Bencic (Radwańska jest dziewiąta) zagra w pierwszej rundzie z Amerykanką Madison Brengle. Transmisja ich pojedynku oraz meczów Andrei Petkovic z Eugenie Bouchard i Kuzniecowej z Sloane Stephens w SPORT.TVP.PL.
Poniedziałkowe transmisje z Pekinu (przybliżone godziny):
A. Petkovic (Niemcy, 13) – E. Bouchard (Kanada); SPORT.TVP.PL – godz. 8:30
B. Bencic (Szwajcaria, 11) – M. Brengle (USA); SPORT.TVP.PL – godz. 10:30
Agnieszka Radwańska (4) – M. Barthel (Niemcy); TVP SPORT I SPORT.TVP.PL – godz. 12:30
S. Kuzniecowa (Rosja) – S. Stephens (USA); SPORT.TVP.PL – godz. 15:00