Przejdź do pełnej wersji artykułu

Poważna kontuzja Lijewskiego

Krzysztof Lijewski od 2011 roku będzie występował w Rhein-Neckar Loewen (fot. PAP/EPA) Krzysztof Lijewski od 2011 roku będzie występował w Rhein-Neckar Loewen (fot. PAP/EPA)

HSV Hamburg będzie musiał przez co najmniej dwa miesiące radzić sobie bez Krzysztofa Lijewskiego. 27-letni reprezentant Polski od dłuższego czasu narzekał na ból lewego ramienia, dlatego zdecydował się na operację.

– Staraliśmy się zrobić wszystko, aby uniknąć operacji. Niestety, nawet dłuższa przerwa w okresie letnim nie przyniosła poprawy – powiedział Oliver Dierk, klubowy lekarz Lijewskiego.

Na prawym rozegraniu w HSV, pod nieobecność młodszego z braci Lijewskich, będzie mógł zagrać nowy zawodnik HSV – Michael Kraus – albo Chorwat Domagoj Duvnjak. Nie można zapominać o Marcinie Lijewskim, który w ubiegłym sezonie był mocnym punktem HSV.

– Kontuzja Krzysztofa, jeszcze przed startem sezonu, to dla mnie bardzo zła wiadomość – wyjaśnił Martin Schwalb, trener HSV Hamburg, aktualnych wicemistrzów Niemiec.

Pod znakiem zapytania stoi również jego występ w dwóch pierwszych kolejkach eliminacji do mistrzostw Europy w 2012 roku w Serbii (27/28.10 i 30/31.10). W grupie trzeciej biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią, Ukrainą i Portugalią.

Źródło: DPA
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także