Historyczny gol. Bramkarz strzela w Ekstraklasie

Bramka zdobyta przez Sebastiana Nowaka dała Termalice Bruk-Bet Nieciecza remis w meczu z Wisłą Kraków (2:2). Był to pierwszy gol strzelony z gry przez bramkarza w historii Ekstraklasy.
Sebastian Nowak (Fot. PAP/ Artur Reszko)

Poniedziałkowy mecz 33. kolejki Ekstraklasy miał szalony przebieg. W drugiej minucie doliczonego czasu Wisła wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Wilde-Donalda Guerriera. Goście nie poddali się – precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Nowaka, który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Dotychczas zawodnicy, którzy występowali między słupkami, zdobywali bramki jedynie z rzutów karnych. Jako ostatni trafił w ten sposób w maju 2011 roku zawodnik Śląska Wrocław Marian Kelemen. Wcześniej ta sztuka udała się też m.in. Arturowi Borucowi oraz Janowi Tomaszewskiemu.

Jak podaje portal 90minut.pl bramkarze w spotkaniach Ekstraklasy dziewięć razy skutecznie wykonywali jedenastki. Szansy nie wykorzystało natomiast ośmiu golkiperów.

Co ciekawe, trzy sezony temu, to gol bramkarza sprawił, że Termalica nie awansowała do Ekstraklasy. W meczu z Olimpią Grudziądz prowadziła 2:1 (taki wynik dawał jej promocję), ale w 90. minucie bramkę dla rywali zdobył Michał Wróbel.