Zbiórki defensywne
22
26

Euroliga: wygrana CSKA. Thriller w finale

CSKA Moskwa po raz siódmy w historii najlepszą koszykarską drużyną na Starym Kontynencie. Rosyjski zespół pokonał po dogrywce Fenerbahce Stambuł 101:99 (22:20, 28:10, 19:23, 14:30, 18:13) w Final Four Euroligi w Berlinie.
Nando De Colo (fot. PAP/EPA)

CSKA triumfowało wcześniej w latach 1961, 1963, 1969, 1971, 2006 i 2008.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty CSKA prowadziło 31 punktami! Fenerbahce zaczęło jednak odrabiać straty, a fenomenalnie spisywał się Boby Dixon. Turecki zespół objął nawet prowadzenie w końcówce spotkania, ale rywale wyrównali na 1,9 sekundy przed końcem.

W dogrywce skuteczniejsze było CSKA. Rosjan do triumfu poprowadził Nando De Colo, który rzucił 22 punkty. Francuz został wybrany MVP – najbardziej wartościowym zawodnikiem Final Four.

Z kolei debiutujący w turnieju Final Four Euroligi koszykarzy Lokomotiw Kubań Krasnodar pokonał Laboral Kutxa Vitoria 85:75 (20:16, 20:26, 21:11, 24:22) w meczu o trzecie miejsce.

Koszykarze Vitorii, dwukrotnego finalisty rozgrywek (2001 i 2005) przez dwie kwarty toczyli wyrównany bój z rywalami z Rosji. W trzeciej części Kubań uzyskał 11 punktów z rzędu i to zadecydowało o sukcesie klubu z Krasnodaru.