tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cagliari Salamona z mistrzostwem Serie B

Cagliari, w którym występuje Bartosz Salamon, zwyciężyło w ostatniej kolejce sezonu z Pro Vercelli i zdobyło mistrzostwo Serie B. Polak rozegrał pełne 90 minut.
Diego Farias (fot. Getty Images)

Cagliari wygrało Serie B wyprzedzając drugie w tabeli Crotone o zaledwie jeden punkt. W ostatniej kolejce sezonu Sardyńczycy pokonali Pro Vercelli 2:1 po bramkach Davide Di Gennaro i Marco Sau. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut.Polak był w tym sezonie pewnym punktem drużyny z Sardynii. W Serie B rozegrał 33 spotkania i łącznie był na boisku przez 2.689 minut. Na początku rozgrywek grał „w kratkę”, czasem rozpoczynał skład w pierwszym składzie, a czasem na ławce. Jednak od 17. kolejki, w której Cagliari pokonało Virtus Lanciano 3:1, a Salamon strzelił bramkę, Polak stał się podstawowym graczem i rozegrał 18 pełnych spotkań pod rząd.

Teraz Salamon uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie. Dzięki świetnej dyspozycji we Włoszech, piłkarz Cagliari ma duże szanse na to, by pojechać na EURO.

Razem z Cagliari do Serie A awansowało Crotone, a w barażach o awans powalczą między sobą Trapani, Bari, Pescara, Cesena, Spezia i Novara. Z Serie B spadły natomiast Livorno, Modena i Como, a o utrzymanie zagrają Salernitana i Virtus Lanciano.

podobne informacje

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Bartosz Salamon puka do bram kadry. Świetny start sezonu we Włoszech

Zwycięstwo Sampdorii. Czwórka Polaków na boisku i gol Kownackiego

Nie tylko Grosicki. Brzęczek nie powołał więcej wyjadaczy