{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Szwecja odpadła z Euro. Ostatni mecz Ibrahimovicia

Reprezentacja Szwecji przegrała 0:1 (0:0) z Belgią w spotkaniu 3. kolejki grupy E. Zwycięską bramkę zdobył Radja Nainggolan Taki wynik wyeliminował piłkarzy Erika Hamrena z Euro 2016. Zlatan Ibrahimović rozegrał tym samym ostatni mecz w narodowych barwach.
Szwedzi do starcia z Belgią przystąpili z jednym celem – walką o zwycięstwo. Tylko trzy punkty w meczu z Czerwonymi Diabłami gwarantowały im pozostanie w Euro 2016.
Piłkarze Erica Hamrena mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie. W zamieszaniu po rzucie wolnym najlepiej znalazł się Markus Berg, ale jego strzał świetnie obronił Thibaut Courtois. Prowadzenie strzałem zza szesnastki mógł dać reprezentantom Trzech Koron Zlatan Ibrahimović. Uderzenie 34-latka przeszło minimalnie obok słupka.
W końcówce pierwszej połowy inicjatywę na boisku zaczęli przejmować faworyci środowego spotkania. W ich atakach brakowało wykończenia. W 44. minucie groźnie dośrodkował De Bruyne, ale akcji nie zamknął Romelu Lukaku.
Po przerwie do głosu doszli Szwedzi, którzy zepchnęli rywali do defensywy. Brakowało jednak klarownych sytuacji. Na partnerów z linii pomocy wściekał się Zlatan Ibrahimović, który był dokładnie pilnowany przez belgijskich obrońców.
Czerwone Diabły odgryzały się pojedynczymi kontrami, ale nie dążyli za wszelką cenę do zdobycia zwycięskiej bramki.
W 66. minucie Szwedów przed stratą gola uchronił Andreas Isaksson. Bramkarz obronił strzał z dystansu Kevina De Bruyne. 34-latek po raz kolejny uratował swój zespół sześć minut później, wygrywając pojedynek sam na sam z Lukaku.

Na kwadrans przed końcem niebezpieczny strzał z rzutu wolnego oddał Ibrahimović. Na wysokości zadania stanął jednak Courtois. W końcówce znów z dobrej strony pokazał się Isaksson, który obronił próby Mertensa i Lukaku.
W 83. minucie zakotłowało się pod belgijską bramką. Piłkę z linii bramkowej wybił Kevin De Bruyne. Chwilę później fantastycznego gola z dystanu strzelił Nainggolan.
W odpowiedzi osaczony Ibrahimović był bliski doprowadzenia do wyrównania. Strzał z woleja był minimalnie niecelny.
Porażka wyeliminowała z turnieju Szwedów, którzy w trzech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. Wygrana sprawiła, że Belgowie zakończyli zmagania w grupie E na drugiej pozycji. W 1/8 finału zmierzą się z rewelacją Euro – Węgrami.
