{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
El. MŚ 2018: sześć bramek Belgii. Rekordowy gol Benteke

Pogromem 6:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy Belgią a Gibraltarem w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W innych meczach grupy H Grecja pokonała 2:0 Estonię, a Bośnia i Hercegowina w takim samym stosunku wygrała z Cyprem.
Christian Benteke strzelił gola dla Belgii już po upływie 8,1 sekundy. To najszybsza bramka w historii rozgrywek międzypaństwowych – poinformowała UEFA.
Napastnik Crystal Palace poprawił osiągnięcie reprezentanta... San Marino Davide Gualtieriego, który w 1993 roku strzelił gola Anglii w ciągu 8,3 sekundy.
Jeszcze w pierwszej połowie po jednym trafieniu dla Czerwonych Diabłów dodali Axel Witsel i Benteke. Gospodarze odpowiedzieli mocnym uderzeniem z dystansu Kyle'a Casciaro.
Po przerwie faworyci kontynuowali festiwal strzelecki. W 51. minucie piłkę nad bramkarzem Gibraltaru przerzucił Dries Mertens, a chwilę później finezyjnym strzałem piętą piątą bramkę dla Belgii zdobył Benteke, kompletując tym samym hat-tricka. Na jedenaście minut przed końcem na 6:0 podwyższył Eden Hazard.
Świetną passę w kwalifikacjach do mundialu kontynuują Grecy. Piłkarze Michael Skibbe pewnie pokonali 2:0 Estonię. Mistrzowie Europy z 2004 roku objęli prowadzenie po golu w trzeciej minucie Vasilisa Torosidisa. Po przerwie wynik meczu z rzutu wolnego ustalił Kostas Stafilidis.
Bardzo długo na pierwszego gola czekali kibice Bośni i Hercegowiny. W drugich 45 minutach dwie bramki dla gospodarzy zdobył Edin Dżeko. Wcześniej Cypryjczycy stwarzali sobie klarowne sytuacje. Najbliżej otworzenia wyniku byli w 15. minucie, kiedy do sprawienia niespodzianki zabrakło im kilku centymetrów.
Grupa H:
Estonia - Grecja 0:2
Bramki: Torosidis 2, Stafilidis 61
Gibraltar - Belgia 0:6
Bramki: Benteke 1, 43, 56 Witsel 19, Mertens 51, Hazard 79
Bośnia i Hercegowina - Cypr 2:0
Bramki: Dzeko 71, 82

