Meksykański Club America oraz japońska Kashima Antlers uzupełniły grono półfinalistów Klubowych Mistrzostw Świata. Club America w ćwierćfinale pokonał południowokoreański Jeonbuk 2:1 (0:1), a Kashima wygrała z Mamelodi Sundowns z RPA 2:0 (0:0).
Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny z Meksyku oraz Korei Południowej. Zawodnicy Jeonbuk objęli prowadzenie w 23. minucie. Won-Jae Park dostał podanie od Edu i wycofał piłkę do Bo-Kyung Kima, który skutecznym zagraniem pokonał bramkarza. Zespół z Korei Południowej ofensywnie rozpoczął też drugą połowę, ale w 57. minucie to rywale wyrównali – Michael Arroyo dośrodkował w pole karne, a Silvio Romero strzelił gola głową.
Zdobyta bramka sprawiła, że zawodnicy Ameriki nabrali pewności siebie i zaatakowali jeszcze odważniej. Najpierw Peralta przegrał pojedynek z bramkarzem, ale w 74. minucie jego drużyna zaliczyła drugie trafienie. Arroyo zacentrował z rzutu rożnego, a piłka wybita przez jednego z obrońców spadła pod nogi Romero, który popisał się skutecznym kopnięciem z woleja i zdobył bramkę na wagę półfinału.
W drugim ćwierćfinale od pierwszych minut przeważali piłkarze Mamelodi. Fantastycznie spisywał się jednak bramkarz Kashimy – Hitoshi Sogahata w pierwszej połowie kilkakrotnie uchronił zespół od utraty gola.
Niewykorzystane okazje zemściły się na afrykańskiej drużynie w 63. minucie. Shoma Doi wyłożył piłkę Yasushiemu Endo, który wpisał się na listę strzelców. W końcówce Mu Kanazaki skorzystał z zagrania Yumy Suzukiego i kopnięciem z bliskiej odległości przypieczętował zwycięstwo Japończyków.
Kashima w kolejnej rundzie zmierzy się z kolumbijskim Atletico Nacional, które, podobnie jak Real Madryt, rozpoczyna udział w turnieju od półfinału. Przeciwnikiem Królewskich będzie natomiast Club America. Transmisje wszystkich meczów Klubowych Mistrzostw Świata w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.
6 - 1
Walia
2 - 5
Francja
3 - 2
Dania
4 - 1
Niemcy
1 - 3
Hiszpania
1 - 2
Belgia
1 - 1
Szwajcaria
4 - 3
Islandia
4 - 1
Walia
4 - 0
Holandia