{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Kasprzyk: uzgodniliśmy już terminarz ze Stadionem Narodowym

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze oficjalnie wprawdzie nie potwierdził, że mecz otwarcia mistrzostw Europy siatkarzy w przyszłym roku odbędzie się na Stadionie Narodowym, ale przyznał, że uzgodniono już harmonogram gier. Rywalem mają być Serbowie lub Finowie.
– Najważniejsze, że harmonogram został uzgodniony. Trzeba pamiętać o tym, że niemal od razu po naszym meczu otwarcia jest spotkanie reprezentacji piłkarskiej i trzeba szybko położyć murawę. Nie wiedzieliśmy, czy się wyrobimy, ale jesteśmy już po spotkaniu i wiemy, że damy radę. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mecz otwarcia powinien być w Warszawie – przyznał szef federacji.
Mecz otwarcia jest zaplanowany na 23 sierpnia. Później Polacy mają przenieść się do Gdańska. Poza Finlandią i Serbią, w grupie A jest jeszcze Estonia.
– Jeszcze nie wiadomo z kim zagramy. Podyskutujemy na ten temat ze szkoleniowcem Ferdinando De Giorgim. My mniej więcej wiemy, z kim byśmy chcieli, natomiast damy teraz możliwości wypowiedzenia się trenerowi – zapowiedział Kasprzyk.
Są dwie opcje – Serbia lub Finlandia. – Z Serbią to może być wielki rewanż, ale Finowie mają bardzo duże zapotrzebowanie na bilety. Kto wie, może to właśnie oni będą naszym rywalem... – dodał.
Na Stadionie Narodowym zostało rozegrane już spotkanie siatkarskie. W 2014 roku rozegrano w Warszawie mecz otwarcia mistrzostw świata. Na trybunach zasiadło ok. 62 tys. kibiców. Polacy wygrali z Serbami 3:0.
Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 23 sierpnia – 3 września. Mecze rozegrane zostaną w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie zaplanowano także spotkania o medale.
