Przejdź do pełnej wersji artykułu

TOP 5 meczów Agnieszki Radwańskiej w 2016 roku

Agnieszka Radwańska (fot. Getty) Agnieszka Radwańska (fot. Getty)

Miniony sezon był udany dla Agnieszki Radwańskiej. Polka zakończy rok na trzecim miejscu w światowym rankingu, a jej mecze obfitowały w wiele emocji. Przedstawiamy pięć spotkań (3 zwycięskie, 2 przegrane), które na długo zapadły w pamięci kibiców, dziennikarzy i ekspertów.

5. Swietłana Kuzniecowa – Agnieszka Radwańska 1:6, 7:6 (9), 6:4 (Wuhan)

Rosjanka to jedna z najmniej lubianych rywalek Polki. W ostatnich latach doświadczona Kuzniecowa regularnie ogrywa Radwańską. We wrześniowym spotkaniu miało być inaczej. Po pierwszym secie łatwo wygranym przez krakowiankę wydawało się, że tym razem triumfatorka wielkoszlemowego French Open zejdzie z kortu pokonana.

W drugim secie doszło do tie-breaka. W nim Kuzniecowa prowadziła już 6:3, ale najlepsza polska tenisistka wyszła z opresji i przy stanie 8:7 miała meczbola. To był kluczowy moment meczu. Mieszkanka Monte Carlo obroniła się, wygrała drugiego seta i nie dała szans rywalce w trzecim.

Spotkanie trwało trzy godziny i siedem minut.

4. Agnieszka Radwańska – Ana-Lena Friedsam 6:7, 6:1, 7:5 (Australian Open)

Polce przytrafiły się niespodziewane turbulencje w czwartej rundzie Australian Open. Agresywnie grająca Ana-Lena Friedsam była o krok od wyrzucenia jej z imprezy rozgrywanej w Melbourne. W trzecim secie Niemka prowadziła już 5:2. Wtedy jednak dały znać o sobie problemy zdrowotne rywalki, która miała problemy z udem.

Przy stanie 5:5 Friedsam rozpłakała się, ale do końca ambitnie walczyła o każdy punkt. Radwańska wygrała pięć gemów z rzędu i mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

3. Agnieszka Radwańska – Dominika Cibulkova 6:3, 3:6, 7:5 (Indian Wells)

Spotkania Polki ze Słowaczką to tenisowe klasyki. Ich pierwszy mecz w 2016 roku miał miejsce w Indian Wells. Cibulkova była już bardzo blisko zwycięstwa. W trzecim secie prowadziła 5:2, miała nawet piłkę meczową. Nie wykorzystała jej, co uskrzydliło Radwańską, która podobnie jak z Friedsam wygrała pięć gemów z rzędu i cały mecz.

2. Agnieszka Radwańska – Ana Konjuh 6:2, 4:6, 9:7 (Wimbledon)

Kolejny mecz, w którym najlepsza polska tenisistka wyszła ze sporych tarapatów. Po łatwo wygranym pierwszym secie Radwańska obniżyła poziom swojej gry, co skrzętnie wykorzystała Chorwatka. Młoda zawodniczka w trzecim secie prowadziła 5:4 i serwowała, by wygrać. Miała piłkę meczową, która dość szczęśliwie została obroniona przez turniejową "trójkę".

Przy stanie 7:7 Konjuh nadepnęła na piłkę, co zakończyło się bardzo bolesnym skręceniem. 18-latka z Dubrownika kontynuowała grę mimo bólu, ale nie była już w stanie podjąć walki z wyżej notowaną przeciwniczką.

(fot. Getty)

1. Dominika Cibulkova – Agnieszka Radwańska 6:3, 5:7, 9:7 (Wimbledon)

Prawdziwa perełka i mecz, którego nie mógł przegapić żaden fan tenisa. Fachowy portal tennis.com wybrał pojedynek Polki i Słowaczki jako drugie najlepsze spotkanie minionego sezonu.

Cibulkova powinna zakończyć spotkanie z Radwańską znacznie wcześniej. W drugim secie przy własnym serwisie i stanie 5:4 miała piłkę meczową, której nie wykorzystała. Wtedy zaczęły się problemy tenisistki z Bratysławy. Krakowianka wygrała trzy gemy z rzędu i wyrównała stan rywalizacji.

W trzeciej partii sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Raz w ofensywie była jedna zawodniczka, raz druga. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała późniejsza zwyciężczyni WTA Finals. Jej agresywna gra przyniosła skutek w kluczowych momentach meczu.

Źródło: SPORT.TVP.PL
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także