Kamil Wilczek, powołany przed Adama Nawałkę na mecz eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą 26 marca w Podgoricy, zdobył w niedzielę trzy bramki dla Broendby Kopenhaga w spotkaniu ligowym z Lyngby BK (3:2). Były snajper Piasta Gliwice spisał się najlepiej spośród reprezentantów Polski w miniony weekend.
29-letni Wilczek strzelił hat-tricka w ciągu 20 minut. W klasyfikacji strzelców polski napastnik z dorobkiem 13 bramek zajmuje trzecie miejsce. Prowadzi jego partner z klubu Fin Teemu Pukki – 16 goli.
W angielskiej Premier League naprzeciwko siebie stanęli dwaj polscy bramkarze. AFC Bournemouth z Arturem Borucem pokonało Swansea City Łukasza Fabiańskiego 2:0. W kadrze narodowej nie ma już Boruca, który niedawno zrezygnował z gry w reprezentacji.
Tym razem słabiej zaprezentował się kapitan reprezentacji. Robert Lewandowski nie strzelił gola w meczu z Borussią Moenchengladbach (1:0) i zdaniem niemieckich mediów był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku.
Wciąż problemy w klubach mają Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. We francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain mierzyło się z Olympique Lyon, ale Polacy nie załapali się do osiemnastek meczowych.
Ligowe występy piłkarzy powołanych do kadry na mecz eliminacji MŚ 2018 z Czarnogórą:
Bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea City) – cały mecz z AFC Bournemouth (0:2), ocena "7" (skala 1-10, Sky Sports)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – cały mecz z US Sassuolo Calcio (3:1), ocena "7.0" (skala 1-10, WhoScored.com)
Łukasz Skorupski (Empoli) – cały mecz z SSC Napoli (2:3)
, ocena "6.9" (skala 1-10, WhoScored.com)
Obrońcy:
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – rezerwowy w meczu z Juventusem (0:1)
Thiago Cionek (US Palermo) – do 65. minuty w meczu z Udinese (1:4), ocena "6.5" (skala 1-10, WhoScored.com)
Kamil Glik (AS Monaco) – cały mecz z Caen (3:0), ocena "7.5" (skala 1-10, WhoScored.com)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – cały mecz z Montpellier HSC (5:1), ocena "6.7" (skala 1-10, WhoScored.com)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – cały mecz z FC Ingolstadt 04 (1:0), ocena "4" (skala 6-1, "Bild")
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – cały mecz z Lechią Gdańsk (2:1), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – cały mecz z Lechią Gdańsk (2:1), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Maciej Sadlok (Wisła Kraków) – cały mecz z Wisłą Płock (3:2), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – cały mecz z SV Darmstadt 98 (1:0), ocena "3" (skala 6-1, "Bild")
Kamil Grosicki (Hull City) – od 64. minuty w meczu z Evertonem (0:4), ocena "6" (skala 1-10, Sky Sports)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – poza kadrą na mecz z Olympique Lyon (2:1)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – cały mecz z Juventusem (0:1), ocena "6.7" (skala 1-10, WhoScored.com)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – poza kadrą na mecz z Paris Saint-Germain (1:2)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – rezerwowy w meczu z Rotherham United (5:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – rezerwowy w meczu z Empoli (3:2)
Damian Dąbrowski (Cracovia) – cały mecz z Koroną Kielce (0:3), ocena "4" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) – cały mecz z Wisłą Płock (3:2), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – poza kadrą z powodu zawieszenia na mecz z Legią (1:2)
Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok) – cały mecz z Pogonią Szczecin (0:0), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy)
Napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz z Borussią Moenchengladbach (1:0), ocena "4" (skala 6-1, "Bild")
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 83. minuty w meczu z Empoli (3:2), ocena "6.0" (WhoScored.com)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – przerwa w ligowych rozgrywkach w Belgii
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) – do 90. minuty i trzy bramki w meczu z Lyngby BK (3:2)