AS Monaco oficjalnie potwierdziło dwa głośne transfery z ligi włoskiej. Za 11 milionów euro ściągnęło napastnika Stevana Joveticia z Interu Mediolan, a za 30 milionów skrzydłowego Keitę Balde Diao z Lazio Rzym.
Zdjęcie z prezentacji Joveticia wyciekło do sieci już kilka dni wcześniej, ale Monaco oficjalnie potwierdziło ten transfer dopiero we wtorek. Co ciekawe, Czarnogórzec będzie występował z numerem 10, z którym do tej pory grał Kylian Mbappe. Francuska prasa jest pewna, że oznacza to odejście rewelacyjnego 18-latka do PSG.
27-letni Jovetić podpisał kontrakt do 2021 roku. Rundę wiosenną zeszłego sezonu spędził na wypożyczeniu w Sevilli. W 21 meczach Primera Division strzelił sześć goli i zaliczył cztery asysty.
Następcą Mbappe na skrzydle powinien być jednak Keita. Skrzydłowy reprezentacji Senegalu podpisał pięcioletnią umowę, a grał będzie z numerem 14. W ostatnich latach był jedną z największych gwiazd Lazio. W sezonie 2016/17 strzelił 16 goli i zaliczył pięć asyst w 31 meczach.
– Wielu ludzi mówiło mi same pozytywy o klubie, drużynie i atmosferze. Gdy dostajesz ofertę z Monaco, od razu ją akceptujesz. To dla mnie idealny projekt – powiedział 22-latek dla oficjalnej strony mistrza Francji.
Podstawowym stoperem Monaco jest Kamil Glik. Reprezentant Polski wystąpił w tym sezonie w czterech ligowych meczach i strzelił już dwa gole.
AS Monaco are proud to announce the signing of @sjovetic until 2021 ! #WelcomeToMonaco pic.twitter.com/iivaUgLYfi
— AS Monaco EN (@AS_Monaco_EN) 29 sierpnia 2017
AS Monaco are proud to announce the signing of @keitabalde14 until 2022 ! #WelcomeToMonaco pic.twitter.com/U3TCoAVXXD
— AS Monaco EN (@AS_Monaco_EN) 29 sierpnia 2017