{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Rumuni bez trenera. Daum zwolniony

Rumuńska federacja rozwiązała umowę z trenerem reprezentacji Niemcem Christophem Daumem. Wśród kandydatów na jego następcę najwięcej szans daje się Danowi Petrescu.
Ponad tydzień temu Rumuni przegrali w Podgoricy z Czarnogórą 0:1 i ostatecznie stracili szanse na awans na przyszłoroczny mundial w Rosji. Jednak ich szanse zmniejszyły się do minimum już po porażce z Polską w Warszawie 1:3 (10 czerwca).
63-letni Daum objął reprezentację Rumunii w 2016 roku po mistrzostwach Europy we Francji. Podpisał dwuletni kontrakt.
W grupie E eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska prowadzi z dorobkiem 19 punktów. Po trzy mniej mają drużyny Czarnogóry i Danii. Na czwartym miejscu z dziewięcioma punktami jest Rumunia.