Przed wszystkimi meczami Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, które odbędą się w tym tygodniu, minutą ciszy zostanie uczczona pamięć 31-letniego kapitana Fiorentiny Davide Astoriego, który nagle zmarł w niedzielę - zdecydowały władze UEFA.
Astori został znaleziony został martwy w niedzielę w swym hotelowym pokoju w Udine na północy kraju.
Florencki klub miał w Udine rozegrać w niedzielę po południu ligowy mecz z tamtejszym Udinese. Spotkanie to, podobnie jak wszystkie przewidziane na niedzielę mecze 27. kolejki Serie A, zostały odwołane przez pełniącego obowiązki prezesa zrzeszenia klubów ekstraklasy Giovanniego Malago.
Na razie nie jest znana przyczyna śmierci zawodnika, podejrzewane jest, że doszło do zatrzymania krążenia. Sekcja zwłok odbędzie się we wtorek. Pogrzeb zaplanowano na czwartek w Bazylice Santa Croce we Florencji.
Astori rozegrał 14 spotkań w drużynie narodowej Italii, m.in. w Pucharze Konfederacji FIFA w 2013 roku. Pozostawił żonę i dwuletnią córkę.
Plan transmisji meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.
Środa (7 marca) Tottenham Hotspur - Juventus Turyn (Liga Mistrzów) od godziny 20:30 w TVP1, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Czwartek (8 marca) Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa (Liga Europejska) od 18:55 w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Czwartek (8 marca) Lazio Rzym - Dynamo Kijów (Liga Europejska) od 21:00 w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
19:00
Paris Saint-Germain/Aston Villa
19:00
Bayern Monachium/Inter Mediolan
19:00
Arsenal/Real Madrid
19:00
Barcelona/Borussia Dortmund
19:00
Zwycięzca SF 2