Polska zagra z Koreą Południową w drugim w tym roku meczu towarzyskim. Tak, jak Nigeria miała przypominać biało-czerwonym Senegal, tak wtorkowy rywal ma przypominać innego grupowego przeciwnika MŚ w Rosji, Japonię. – To drużyna dobrze zorganizowana, która ma w składzie także indywidualności – zaznaczył Hubert Małowiejski, szef banku informacji w kadrze Adama Nawałki.
– Największy atuty Koreańczyków to duża mobilność oraz organizacja gry oparta na szybkich podaniach. Po awansie potrafili pokonać m.in. Kolumbię, a ostatnio choć przegrali z Irlandią 1:2, to każdy kto oglądał mecz wie, że wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Zwłaszcza w pierwszej połowie dominowali, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji. W składzie nie brakuje świetnych zawodników pokroju Son Heung-mina z Tottenhamu, czy Ki Sung-yonga ze Swansea – dodał Małowiejski.
Na niedzielnej konferencji prasowej zdrowotny raport zdał Jacek
Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski. Na leczenie do klubów wrócili
m.in. Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty, który ucierpiał w
spotkaniu z Nigerią.
– Karol doznał silnego stłuczenia oka.
Początkowo nie widział na nie, ale na szczęście dokładne badania
wykluczyły poważniejsze obrażenia. Leczenie potrwa kilka dni – zdradził Jaroszewski.
Zdolni
do treningów są już także Maciej Rybus oraz Michał Pazdan, których z
piątkowego starcia wykluczyły infekcje wirusowe. Do zajęć z drużyną
wraca również Sławomir Peszko, ale on jak zaznaczył lekarz, będzie
jeszcze pod baczną obserwacji sztabu medycznego.
Do potyczki z Nigerią odnieśli się w niedzielę debiutanci – Przemysław Frankowski oraz Bartosz Białkowski. – To był także debiut na nowej pozycji (wahadłowy, red.).
Przeszedłem przyśpieszony kurs i nie był to najgorszy występ.
Powiedziałbym nawet, że obiecujący, z minuty na minutę grało mi się
lepiej – przyznał Frankowski. – Dreszczyk emocji był duży, przy
hymnie przeszły ciary po całym ciele. Nie miałem zbyt wiele pracy,
dotknąłem piłkę 5-6 razy, ale spełniłem swoje największe piłkarskie
marzenie. Czas na następne – dodał Białkowski.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (964 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.