{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Kolejni pobici piłkarze odchodzą ze Sportingu

Trzej reprezentanci Portugalii – William Carvalho, Gelson Martins i Bruno Fernandes oraz holenderski napastnik Bas Dost rozwiązali kontrakty ze Sportingiem Lizbona. Miesiąc temu piłkarze tego klubu zostali napadnięci przez kibiców.
Syn legendarnego Holendra w Romie. Kolejna perełka z Ajaksu
Już wcześniej na ten krok zdecydowali się Daniel Podence i także grający w reprezentacji Portugalii bramkarz Rui Patricio. Odszedł również trener Jorge Jesus.
Patricio, Carvalho, Martins i Fernandes przebywają z drużyną narodową w Rosji, gdzie w piątek meczem z Hiszpanią rozpoczną udział w mistrzostwach świata.
15 maja uzbrojona w pałki oraz pasy grupa ok. 50 zamaskowanych mężczyzn wtargnęła na plac treningowy Sportingu i zaatakowała przebywających tam piłkarzy. Ranny został Dost, ucierpiało także dwóch członków sztabu szkoleniowego. Istnieją podejrzenia, że inspiratorem tych wydarzeń był prezes klubu Bruno de Carvalho.