tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sopot Open: turniej przeniesiony do Gdyni

Zaplanowany na przełom lipca i sierpnia challenger ATP Sopot Open odbędzie się w Gdyni. O zmianie lokalizacji turnieju przesądziła, jak poinformowali organizatorzy, skomplikowana sytuacja obiektów Sopockiego Klubu Tenisowego.
Jerzy Janowicz (fot. Getty Images)

Sopockie korty od lat są przedmiotem sporu pomiędzy działaczami SKT, a prezydentem miasta, który w 2015 roku zawiesił zarząd klubu, natomiast obiekt został wydzierżawiony nowemu podmiotowi, jakim jest Sopot Tenis Klub.

Nad ranem z soboty na niedzielę 10 czerwca przedstawiciele SKT weszli na teren kortów - magistrat utrzymuje, że dostali się tam bezprawnie, z kolei druga strona przekonuje, że zostali wcześniej bezprawnie z nich wyrugowani.

Na tych obiektach miał się od 28 lipca do 5 sierpnia odbyć Challenger ATP Sopot Open, ale organizatorzy turnieju, którego dyrektorem jest były zawodnik Mariusz Fyrstenberg, postanowili zmienić jego lokalizację.

Ze względu na skomplikowaną sytuację związaną z obiektami STK turniej Sopot Open odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni. Mając na uwadze profesjonalizm turnieju i pragnąc zapewnić uczestnikom, kibicom, partnerom i przedstawicielom mediów jak najbardziej komfortowe warunki, zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia rozgrywek. Jest to, w naszej ocenie, jedyne rozwiązanie w sytuacji, wobec której pozostajemy bez jakiegokolwiek wpływu. Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na relacje partnerskie z władzami Sopotu, które deklarują dalsze wsparcie i ścisłą współpracę dla dobra turnieju – poinformowano na oficjalnej stronie imprezy.

Pula nagród challengera wynosi 64 tys. euro. Swój start zapowiedzieli m.in. Jerzy Janowicz, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Do Trójmiasta ma także przyjechać 36-letni obecnie Hiszpan Tommy Robredo, który triumfował w Sopocie w latach 2001 (jego pierwsze zwycięstwo w turnieju ATP) i 2007.

Turnieje ATP, sponsorowane głównie przez firmę Prokom, odbywały się na kortach SKT do 2007 roku. To w Sopocie w 2004 roku swój pierwszy triumf, w wieku 18 lat, odniósł Rafael Nadal.

Hubert Hurkacz: to jeszcze nie jest moja życiowa forma

podobne informacje

Sopot Open: maraton w finale, triumf Lorenziego

Sopot Open: Polacy najlepsi w grze podwójnej

Sopot Open: Lorenzi i Gimeno-Traver w finale

Sopot Open: ostatni Polak odpadł z turnieju singlowego