Przejdź do pełnej wersji artykułu

Dean Klafurić: wciąż jesteśmy najlepsi w Polsce

Dean Klafurić (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) Dean Klafurić (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Trener Legii Warszawa Dean Klafurić przed sobotnim meczem z Koroną w Kielcach w drugiej kolejce ekstraklasy zapewnił, że mimo ostatnich porażek jego piłkarze nie zapomnieli jak się gra. – Wciąż jesteśmy najlepsi w Polsce – podkreślił.

Legia, poza wyeliminowaniem irlandzkiego Cork City w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, doznała trzech porażek i to na własnym stadionie – w meczu o Superpuchar z Arką Gdynia 2:3, w pierwszej kolejce ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 1:3 i we wtorek w 2. rundzie eliminacji LM ze Spartakiem Trnawa 0:2. Ostatnie niepowodzenie Klafurić tłumaczył problemami zdrowotnymi kilku jego piłkarzy.

Po wirusie już nie ma śladu. Jestem przekonany, że z Koroną zagramy lepiej niż ze Spartakiem. Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę nożną. Wciąż jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce i stać nas na bardzo dobrą postawę. To napawa nas wszystkich optymizmem — powiedział na konferencji prasowej.

Chorwacki szkoleniowiec nie chce natomiast odnosić się do plotek o możliwości jego zwolnienia. – Interesuje mnie jedynie spotkanie w Kielcach oraz walka o awans do następnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów – uciął krótko.

Praca trenera jest specyficzna. Jeśli wygrywasz, wszystko jest w porządku, a jeśli doznajesz porażek, to każdy jest zły, ja również. Wciąż jestem gotowy do walki. Wierzę, że wiem jak rozwiązać nasze problemy – dodał później.

Jednym z mankamentów Legii jest słaba gra w obronie. Mistrz Polski musiał sobie radzić bez reprezentacyjnych defensorów – Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka. Niewykluczone, że uczestnicy rosyjskiego mundialu wkrótce wrócą do składu.

Michał i Artur odpoczywali po mistrzostwach i dołączyli do zespołu dziesięć dni temu. Teraz dochodzą do optymalnej dyspozycji. Być może skorzystam z nich w najbliższych dwóch spotkaniach – powiedział Klafurić.

Mecz Korona Kielce – Legia Warszawa odbędzie się w sobotę o godz. 20.30.

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także