tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Superliga tenisistów stołowych: po 13 sezonach Płatonow opuszcza Polskę

Ośmiokrotny mistrz Białorusi w tenisie stołowym Paweł Płatonow po 13 sezonach spędzonych w polskich klubach wyjeżdża do Belgii. Grać będzie w zespole mistrza kraju P.W. Diest. Kontrakt z wicemistrzem TTC Century 21 Virton przedłużył Filip Szymański.
Paweł Płatonow (fot. Getty)

Będę występował w silnej drużynie z Diest, miasteczka oddalonego o 60 km od Brukseli. W kadrze są tak znani i mocni zawodnicy, jak Grek Kalinikos Kreanga czy Rosjanin Aleksiej Smirnow – powiedział 34-letni Płatonow, deblowy partner słynnego Władimira Samsonowa.

W Polsce grał od 15 lat, z dwuletnią przerwę na występy w drugiej lidze francuskiej. Bronił barw drużyn w Gorzowie Wielkopolskim, Górkach Noteckich, Rzeszowie, Ostródzie, Frysztaku i Białymstoku. – Mam w dorobku trzy brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze poprawię ten dorobek. Wszystko będzie zależało od mojego poziomu gry i od zainteresowania klubów. Ogólnie bardzo dobrze wspominam Polskę – dodał wielokrotny medalista mistrzostw Europy m.in. w deblu i mikście.

Kolejny sezon w ekipie wicemistrza Belgii TTC Century 21 Virton spędzi Szymański. Z kolei w innej czołowej miejscowej drużynie Logis Auderghem gra słynny przed laty Jean-Michel Saive.

podobne informacje

Jakub Dyjas celuje w złoto MP. "Presja mi nie przeszkadza"

World Tour w tenisie stołowym: pięcioro Polaków wystartuje w Lizbonie

LM tenisistek stołowych: Siarka w półfinale

Superliga tenisistów stołowych: Energa KTS Toruń sensacyjnie pokonała Dekorglass Działdowo