tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jesienny maraton przed Polakami. Transmisja meczów w TVP

Od początku sierpnia selekcjonerem reprezentacji Polski jest Jerzy Brzęczek, którego już jesienią czeka aż wiele pracy. Prowadzony przez niego zespół rozegra bowiem aż sześć spotkań – dwa sparingowe i cztery w ramach Ligi Narodów. Transmisja tych starć w TVP.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Brzęczek o Lidze Narodów: nie wyobrażam sobie nie grać o zwycięstwo

Wkrótce biało-czerwoni rozpoczną etap przygotowywania się do eliminacji EURO 2020. Zanim dojdzie do losowania grup oraz rywalizacji o punkty, Brzęczka czeka budowanie kadry na swoją modłę. W lipcu pracę z kadrą zakończył Adam Nawałka, a jego następca z pewnością ma nieco inną pomysł na to, w jaki sposób powinien rozwijać się zespół.

Obserwujemy szeroką grupę zawodników i przed żadnym nie zamykamy drzwi. Jednak nie mamy do dyspozycji 70-80 piłkarzy grających w silnych ligach. Jest wielu zawodników, którzy są w klubach zagranicznych, ale nie wszyscy mają tam mocną pozycję. Teraz środek ciężkości przeniósł się z Niemiec na Włochy. Jesteśmy po spotkaniu z trenerami reprezentacji młodzieżowych: Czesławem Michniewiczem (U-21) i Jackiem Magierą (U-20). Na najbliższym zgrupowaniu może zabraknąć u nas kilku piłkarzy, którzy mogą występować w tych reprezentacjach – powiedział w jednej z pierwszych rozmów Brzęczek.

Jesienne mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów będą rozgrywane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kadra biało-czerwonych prowadzona rozegra w tym okresie dwa spotkania – z Włochami oraz Portugalią. Na wyjazdach dojdzie natomiast do rewanżów.

Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek (fot. PAP) Liga Narodów to nowe rozgrywki, mające podnieść rangę meczów towarzyskich. Reprezentacje podzielono według poziomu sportowego na cztery dywizje – Polska znalazła się w A. Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

Jesienią czekają biało-czerwonych także dwa sparingi – 11 września z Irlandią, a 15 listopada z Czechami. Brzęczek nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Piszczka, który po mundialu postanowił zakończyć karierę.

Transmisje ze spotkań na antenach TVP, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

(fot. laczynaspilka.pl)
Nowe wyzwanie Krychowiaka. Odnajdzie się w Rosji?
Brzęczek: chcę, żeby za kilka lat mówili, że Boniek się nie pomylił
Jerzy Brzęczek: miałem być trenerem Lecha, miałem być trenerem Legii
Maciej Szczęsny: pokrewieństwo Brzęczka i Błaszczykowskiego będzie miało pozytywny wpływ
"4-4-2": Woźniak potrzebny kadrze? "Brzęczek się uparł"