Paulina Guba druga podczas mityngu w Berlinie. Robert Harting zakończył karierę

Drugie miejsce Pauliny Guby w pchnięciu kulą było najlepszym rezultatem osiągniętym przez polskich lekkoatletów w mocno obsadzonym mityngu ISTAF w Berlinie. Mistrzyni Europy musiała uznać wyższość wicemistrzyni kontynentu, Christiny Schwanitz. Ostatni start w karierze zanotował mistrz olimpijski z Londynu (2012) i trzykrotny mistrz świata Robert Harting.
Robert Harting w niedzielę oficjalnie zakończył karierę sportową (fot. Getty)

Ziółkowski o Włodarczyk: obrażanie się było nie na miejscu

W konkursie pchnięcia kulą kobiet doszło do rewanżu za mistrzostwa Europy. Zwycięstwo odniosła Schwanitz, która jako jedyna posłała kulę poza granicę dziewiętnastu metrów (19,25 m.). Drugie miejsce zajęła złota medalistka czempionatu w Berlinie, Paulina Guba. Polka zawody zakończyła z rezultatem 18,58 m. Ósma była Klaudia Kardasz (16,66 m.).

Czwarte miejsce w rywalizacji dyskoboli zajął Robert Urbanek (63,20 m.), a siódme dwukrotny wicemistrz olimpijski, Piotr Małachowski (60,23 m.). Najlepszy okazał się Christoph Harting (65,67 m.), który wyprzedził swojego brata, Roberta (64,95 m.). Mistrz olimpijski z Londynu (2012), trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w niedzielę oficjalnie zakończył karierę.

Mityng nie był udany dla Marcina Krukowskiego. W pierwszej kolejce uzyskał 74,16 metra i był to jego jedyny mierzony rzut. Czwarty oszczepnik mistrzostw Europy spalił piąte podejście, a do pozostałych serii nie przystąpił. Najdalej rzucił reprezentant gospodarzy, Thomas Rohler (86,50 m.).

Pecha miała Karolina Kołeczek, która w sobotę w Inowrocławiu wynikiem 12,93 sekundy ustanowiła rekord sezonu w biegu na 100 metrów przez płotki. Polka potknęła się na ostatniej przeszkodzie i do mety dobiegła jako dziewiąta (13,47 sek.). Wygrała Amerykanka Christina Manning (12,72 sek.).

W biegu na jedną milę ósme miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie zajęła Renata Pliś (4:28,36). Dwunasta w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami była Matylda Kowal (10:02,64).