Amp Futbol Cup 2018: Polacy pokonali Ukrainę i wywalczyli brązowe medale Amp Futbol Cup 2018

Polacy udanie zakończyli Amp Futbol Cup 2018 rozgrywany na warszawskim Bemowie. W meczu o 3. miejsce wygrali z Ukrainą 2:1 (2:0). W finale Anglia wygrała 1:0 z Rosją. Dla biało-czerwonych to był ostatni sprawdzian przed MŚ w Meksyku.
Amp Futbol Cup: Polska – Ukraina (mecz o 3. miejsce)
(fot. PAP)

Problemy z kontuzjami. Występy Milika, Zielińskiego i Bednarka zagrożone

Zarówno reprezentanci Polski, jak i Ukrainy zajęli drugie miejsca w swoich grupach. W półfinale biało-czerwoni – po wyrównanej rywalizacji – przegrali 0:1 z Anglikami. Ukraińcy natomiast zostali rozgromieni przez Rosjan 1:7.

W meczu o brąz od pierwszych minut dominowali Polacy. Już na początku po jednym ze strzałów Bartosza Łastowskiego rywali ratowała poprzeczka. Strzelenie gola było kwestią czasu. Wynik otworzył Kamil Grygiel. Przed końcem pierwszej połowy prowadzenie biało-czerwonych, po znakomitym strzale głową, podwyższył Dawid Dobkowski.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Drugą połowę znakomicie otworzyli reprezentanci Ukrainy, zdobywając bramkę kontaktową. Do końca Polacy musieli grać uważnie w obronie. Mimo kilku groźnych strzałów rywali udało się jednak utrzymać wynik. Wygrywając 2:1, Polacy wywalczyli trzecie miejsce turnieju. To był ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Meksyku.

Amp Futbol Cup: finał, Anglia – Rosja (mecz)