Mistrzostwa świata w judo: Paula Kułaga i Beata Pacut nie zawalczą o medale

Paula Kułaga (TDK Trzcianka) odpadła w 1/8 finału kategorii 78 kg mistrzostw świata w Baku. Polska judoczka w walce o ćwierćfinał przegrała przez ippon z Brytyjką Katie Jemimą Yeats-Brown. Transmisja sesji finałowej od 14:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Beata Pacut nie zawalczy o medal MŚ (fot. Getty)

MŚ w judo: Japonka Chizuru Arai obroniła tytuł

W pierwszej rundzie eliminacji Kułaga miała tzw. wolny los, a w drugiej pokonała przez waza-ari Australijkę Melanie Wallis.

Startująca w tej samej wadze Beata Pacut (Czarni Bytom) rozpoczęła rywalizację od 1/32 finału i zwycięstwa po 76 sekundach nad Nodirą Juldaszewą z Uzbekistanu. W drugiej rundzie Polka uległa jednak w dogrywce Austriaczce Bernadette Graf, trzykrotnej (2013-15) brązowej medalistce mistrzostw Europy.

W środę w Azerbejdżanie wystąpi ostatni z polskich judoków – Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Zawody rozpocznie od 1/16 finału i pojedynku z Austriakiem Danielem Allerstorferem lub Ukraińcem Ołeksandrem Gordienką.

W niedzielę piąte miejsce w MŚ zajął Damian Szwarnowiecki (81 kg, Gwardia Wrocław).

MŚ w judo: Damian Szwarnowiecki walczył o brąz z Vedatem Albayrakiem
17-latka mistrzynią świata. "Mogłaby być modelką lub aktorką"