| Kolarstwo / Kolarstwo szosowe
– Jeśli zobaczę szansę na wygranie, to pewnie pójdę za tym tropem – przyznał Michał Kwiatkowski w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem. Mistrz świata z 2014 roku najpierw w środę powalczy o medal MŚ w wyścigu indywidualnym na czas, a w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego. Transmisje z Innsbrucku w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
O trasie wyścigu:
Trasa będzie pewnie faworyzować silnych sprinterów, a ich w stawce mamy mnóstwo. Myślałem, że rundy są dużo bardziej wymagające, z technicznym zjazdem. W momencie, kiedy odcinki są już obstawione barierkami, to wygląda to zupełnie inaczej, niż przy otwartym ruchu. Najtrudniejszy podjazd w połowie rundy jest dosyć długi, ale nie aż tak "sztywny". Po szczycie podjazdu droga do mety jest bardzo długa, a to może faworyzować peleton. Jeśli współpraca między uciekinierami nie będzie się układać, to mylę, że nie ma większych szans na żadną akcję.
O pogodzie:
Wyścig byłby bardziej wymagający, gdyby trochę popadało. To pomogło mi w Ponferradzie, jako kolarzowi który potrafi zafiniszować, ale woli to robić w mniejszej, wyselekcjonowanej grupce. Trzeba się jednak dostosować do każdych warunków. W tym głowa Piotra Wadeckiego i całej naszej szóstki.
O drużynie:
Nie wyobrażam sobie, żebym przejechał ten wyścig samemu. Wtedy musiałbym liczyć na łut szczęścia. Tej loterii jednak nie ma, bo są kolarze, którzy potrafią wygrywać rok w rok. Ważna jest drużyna. Po to, żeby przejechać wyścig tak jak należy, utrzymać peleton w ryzach, zachować jak najwięcej sił. Drużyna pomaga też w każdej awaryjnej sytuacji, robi praktycznie wszystko za lidera.
O taktyce:
Teraz mogę tylko gdybać. Jeśli zobaczę szansę na wygranie wyścigu, to pewnie pójdę za tym tropem. Taktyka często się jednak zmienia, zmysły mogą mylić. To jest bardzo trudne do przewidzenia i chyba dlatego kolarstwo jest tak fajne, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy. Każdy stara się być elastyczny, jeśli chodzi o wydarzenia na trasie.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1004 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.