FC Barcelona walczy o odzyskanie prymu w Europie. Piłkarze z Katalonii chcą ponownie sięgnąć po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W kolejnym meczu fazy grupowej będą musieli zmierzyć się z Interem, który po słabszych latach ponownie liczy się w walce o największe trofea. Drużyna Ernesto Valverde musi poradzić sobie jednak bez Leo Messiego. Transmisja w środę 24 października w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek spotkania o godzinie 21:00.
Łącznie oba kluby sięgnęły po Ligę Mistrzów osiem razy, w tym czterokrotnie w ostatnich dziesięciu latach. Ten okres był o wiele bardziej owocny dla Katalończyków, którzy po raz ostatni triumfowali w rozgrywkach w 2015 roku. Inter na taki sukces czeka od 2010 roku, kiedy zespół prowadzony przez Jose Mourinho pokonał w finale Bayern Monachium 2:0.
Kto zastąpi Messiego?
Rywalizacja Barcelony i Interu miała być także starciem dwóch argentyńskich liderów obu zespołów – Leo Messiego oraz Mauro Icardiego. Messi w ostatnim meczu Primera Divsion z Sevillą nieszczęśliwie upadł na murawę na prawą rękę. Badania wykazały pęknięcie kości promieniowej. Argentyńczyk nie zagra przez co najmniej trzy tygodnie, co oznacza absencję nie tylko w starciu z Interem, ale też m.in. w zbliżającym się spotkaniu z Realem Madryt.
– Jego nieobecność będzie odczuwalna, ale mamy szeroką kadrę i musimy zmierzyć się z tą sytuacją. Mam nadzieję, że wróci do nas jak najszybciej – powiedział Valverde.
Trener nie musi się jednak martwić o siłę ofensywną. Katalończycy pokonali Sevillę 4:2 i przerwali serię czterech ligowych meczów bez wygranej. Znakomicie zagrali Luis Suarez oraz Philippe Coutinho, którzy zdobyli po bramce.
Inter też osłabionny na Camp Nou
Inter wciąż świętuje derbowe zwycięstwo z Milanem (1:0), ale ma też poważne braki kadrowe przed meczem z Barceloną na Camp Nou. W środowym meczu Ligi Mistrzów w pierwszym składzie włoskiego klubu na pewno zabraknie Radji Nainggolana, a możliwe, że także Ivana Perisicia oraz Marcelo Brozovicia.
Luciano Spalletti na pewno nie będzie mógł skorzystać ze swojego podstawowego środkowego pomocnika. Radja Nainggolan ma kontuzję kostki i Belg przez dłuższy czas będzie pauzować.
Inaczej wygląda sytuacja z dwoma chorwackimi pomocnikami. Zaówno Ivan Perisić, jak i Marcelo Brozović mają kontuzję uda i ich występ stoi pod znakiem zapytania.
Po raz pierwszy od pamiętnego półfinału
Zespoły po raz ostatni mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów w 2010 roku. Pierwsze spotkanie 3:1 wygrał Inter, ale to rewanż wspomina się do dziś. Barcelona musiała odrabiać straty, więc do spotkania podeszła z niezwykle ofensywnym nastawieniem, Inter… odwrotnie. Skromna porażka 0:1 dała Włochom awans do finału, gdzie udało się pokonać Bayern Monachium.
Na europejski tron piłkarze z Mediolanu wrócili, odwołując się pośrednio do piłkarskiej filozofii Helenio Herrery – catenaccio. Argentyński trener stawiał na defensywę, skupiając się na minimalizowaniu szans strzeleckich rywali i to doprowadziło do zwycięstwa Interu w Pucharze Mistrzów w 1964 i 1965 roku. W podobnym stylu do finału doszedł zespół Jose Mourinho.
Transmisja spotkania w środę 24 października w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek meczu o godzinie 21:00. Z Camp Nou rywalizację na żywo będą komentowali Szymon Borczuch i Marcin Żewłakow. Studio meczowe poprowadzi z kolei Jacek Kurowski. Jego gośćmi będą Sebastian Mila, Tomasz Kłos i Maciej Szczęsny.
Prawdopodobne składy w meczu FC Barcelona – Inter Mediolan:
Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Busquets, Artur, Rakitić – Coutinho, Suarez, Dembele/Munir.
Kontuzjowani: Messi (kontuzja ręki), Vermaelen (kontuzja mięśnia)
Pod znakiem zapytania: Umtiti (kontuzja mięśnia)
Inter: Handanović – Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah – Vecino, Brozović – Candreva, Borja Valero, Keita Balde – Icardi.
Kontuzjowani: Nainggolan (kontuzja kostki)
Pod znakiem zapytania: Brozović (kontuzja uda), Perisić (kontuzja uda)
19:00
Paris Saint-Germain/Aston Villa
19:00
Bayern Monachium/Inter Mediolan
19:00
Arsenal/Real Madrid
19:00
Barcelona/Borussia Dortmund
19:00
Zwycięzca SF 2
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (964 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.