tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Thierry Henry może poprowadzić klub Polaka. Szykują się wielkie zmiany w Ligue 1

Przewaga Paris Saint-Germain nad resztą ligi francuskiej rośnie. Ostatnim godnym rywalem dla drużyny ze stolicy było AS Monaco, ale obecnie ten klub znajduje się w sporym kryzysie. Wkrótce pracę może stracić trener Leonardo Jardim. Według ESPN zespół Kamila Glika niedługo poprowadzi jedna z klubowych legend – Thierry Henry.
Thierry Henry (fot. Getty Images)

Henry będzie trenować zasłużony angielski klub? Terry asystentem

Jardim cieszył się sporym zaufaniem ze strony klubowych działaczy. W Monaco pracował od 2014 roku i wywalczył z nim mistrzostwo Francji w sezonie 2016/17. Ślad po dawnych sukcesach jednak zanikł. Obecnie AS po dziewięciu kolejkach Ligue 1 plasuje się dopiero na 18. pozycji w tabeli z jednym zwycięstwem na koncie.

To powoduje, że właściciele szukają nowego trenera w miejsce Portugalczyka. Według "ESPN" podjęto już decyzję, Jardima ma zastąpić Henry. Francuz wierzy, że Monaco to dobry klub na rozpoczęcie poważnej trenerskiej kariery (jak dotąd był tylko asystentem w reprezentacji Belgii).

Kandydaturę Henry'ego dodatkowo wzmacnia aspekt sentymentalny. To właśnie w Monaco napastnik stawiał pierwsze poważne piłkarskie kroki – jest wychowankiem klubu, jako jego piłkarz zagrał na mundialu w 1998 roku i to z niego odszedł w 1999 roku do Juventusu, z którego później trafił do Arsenalu.

Śladami początków kariery Łukasza Piszczka. To tu zaczynał były reprezentant

podobne informacje

Kulisy zwolnienia Thierry'ego Henry'ego. Poszedł na wojnę z... Kamilem Glikiem

Monaco potwierdza. Leonardo Jardim znów poprowadzi zespół

Henry, Maradona i... Boniek. Wielcy piłkarze, słabsi trenerzy

AS Monaco: Thierry Henry odsunięty. Wróci były trener Kamila Glika