Round Robin, 1/4 finału
Next Gen Arena
Włochy

Next Gen: Hubert Hurkacz z szansami na awans do półfinału

Hubert Hurkacz wygrał drugi mecz grupowy Next Gen ATP Finals. Polak pokonał Hiszpana Jaume Munara 4:2, 4:2, 2:4, 3:4, 4:1. Zachował tym samym szanse na awans do półfinału. W czwartek zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.
Hubert Hurkacz (fot. Getty Images)

Beckhamowie budują dla syna kort za 30 tysięcy funtów

Obaj zawodnicy byli przed środowym spotkaniem pod ścianą. Munar i Hurkacz przegrali pierwsze mecze w Mediolanie. Hiszpan uległ Tsitsipasowi, a Polak musiał uznać wyższość Francesa Tiafoe.

Jaume Munar (fot. Getty) Wrocławianin prezentuje się lepiej od Munara na nawierzchni twardej. Było to doskonale widać w pierwszym i drugim secie, które kończyły się zwycięstwem Hurkacza 4:2.

Problemy Polaka rozpoczęły się w drugiej fazie spotkania. Niewykorzystane szanse sprawiły, że Hiszpan wyrównał na 2:2 w setach.

Decydująca partia była popisem Hurkacza. 21-latek doskonale grał przy siatce i przejął inicjatywę na korcie. Kilkakrotnie kończył też akcje przy siatce.

Środowa wygrana jest pierwszą polskiego tenisisty w Next Gen ATP Finals. Hurkacz zachował szanse na awans do półfinału. Żeby znaleźć się w gronie czterech najlepszych zawodników imprezy musi pokonać Tsitsipasa.