Wojciech Szczęsny nie pomógł Juventusowi. "To wielka słabość"

W jednym z najciekawszych środowych spotkań w Lidze Mistrzów Juventus przegrał na własnym stadionie z Manchesterem United 1:2. – Ile drużyn wygrało Ligę Mistrzów bez światowej klasy bramkarza? – zastanawiał się w pomeczowym studio BT Sport Owen Hargreaves, były pomocnik United, krytykując zachowania Wojciecha Szczęsnego przy stracie bramek.
Wojciech Szczęsny po przegranym meczu z Manchesterem United (fot. Getty Images)

Jose Mourinho tłumaczy gest. "Obrażano mnie cały mecz"

Niewiele wskazywało na to, że w końcowych minutach rywalizacji piłkarze prowadzeni przez Jose Mourinho odrobią straty i po ostatnim gwizdku sędziego będą cieszyć się z wyjazdowego zwycięstwa.

W 86. minucie z rzutu wolnego precyzyjnym uderzeniem Szczęsnego pokonał Juan Mata. Pięć minut później z zamieszaniem w polu karnym nie poradzili sobie obrońcy Juventusu. Przez przypadek piłkę do siatki skierował Leonardo Bonucci.

Trudno powiedzieć, że Juventus poniósł karę za chęć poszukiwań strzelenia drugiej bramki. Próbowali bardziej niż w poprzednich meczach. Wynik był niesprawiedliwy, ale kto powiedział, że piłka jest sprawiedliwa? – zastanawiał się Maciej Szczęsny w studio TVP Sport.

Wojciech Szczęsny (L) i Alexis Sanchez (fot. Getty Images)

Wojtek nie miał za dużo szans przy drugim golu. Była dochodząca piłka. Nadbiegający zawodnicy mają wtedy ułatwione zadanie. Nawet nie dotykali piłki, a mylili bramkarza – dodał Tomasz Kłos.

Mniej wyrozumiali byli natomiast zagraniczni eksperci. – Ile drużyn wygrało Ligę Mistrzów bez światowej klasy bramkarza? – pytał Hargreaves. Dodał również, że kibice z Turynu wierzą w końcowe zwycięstwo, ale czują brak Gianluigiego Buffona.

Podobnego zdania była także legenda United – Paul Scholes. – Szczęsny mógł się zachować lepiej. To kiepskie bramki. Mógł wyjść, jest niezdecydowany. To wielka słabość – zauważył.

Bramkarz reprezentacji Polski otrzymał przeciętną notę od dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport". W dziesięciopunktowej skali otrzymał 5,5.

W kolejnym meczu Juventus zagra u siebie z Valencią (27 listopada).