Dziesiąta wygrana w Bundeslidze i uraz łydki. Piotr Chrapkowski kontuzjowany

Piotr Chrapkowski nie dokończył czwartkowego meczu SC Magdeburg w DKB Handball Bundeslidze. Rozgrywający reprezentacji Polski jeszcze w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania z TVB Stuttgart doznał urazu łydki. Jego drużyna – wicelider rozgrywek – wygrała 40:27 (23:9) i odniosła 10. zwycięstwo w sezonie.
Chrapkowski (pierwszy z prawej) nie dokończył czwartkowego meczu Magdeburgu (fot. Getty)

Strata, kontra i rzut... za plecami. Kapitalny gol w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Chrapkowski boisko opuścił już po niespełna kwadransie gry. Polak mecz rozpoczął świetnie: wraz z Chorwatem Żeljko Musą dyrygował grą obrony, a do tego szybko zanotował dwa trafienia po kontratakach w drugie tempo. Przy drugim z goli doznał jednak urazu.

Klubowa strona Magdeburga nie informuje jak na razie o urazie Polaka. Na dniach przejdzie badania, które dadzą odpowiedź na temat tego jak długo będzie pauzował.

Już bez 30-latka w składzie Magdeburg wygrał w Stuttgarcie 40:27. Mecz rozstrzygnięty był już po pierwszej połowie – "Gladiatorzy" prowadzili wówczas już 23:9. W ten sposób pobili zresztą klubowy rekord liczby trafień w pierwszych 30 minutach.

Do 12 kolejnych zwycięstw rekord wyśrubowali z kolei gracze Flensburga. Po triumfie nad SG BBM Bietigheim (33:20) są liderem rozgrywek (bez straty punktu!). Obrońcy tytułu jeszcze nigdy w historii nie rozpoczęli sezonu tak dobrze.

To jak długo Chrapkowski będzie pauzował nie jest jeszcze wiadome, ale jego występy w przyszłotygodniowych meczach Bundesligi z Lemgo (czwartek, 15 listopada) i Pucharu EHF z FC Porto (niedziela, 18 listopada) stoją pod znakiem zapytania.

To kolejny reprezentant Polski, który w ostatnich dniach zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przez uraz nosa (złamana kość) na październikowe zgrupowanie

nie mógł przyjechać Paweł Genda, a w jednym z meczów kadry kontuzji palców lewej dłoni nabawił się Paweł Paczkowski. W weekend urazu głowy, na szczęście niegroźnego, doznał natomiast Michał Daszek.

Ostatni sprawdzian Polek przed ME 2018 w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL!