tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trzy mecze, trzy porażki, jeden gol. Polskie hokeistki na trawie grały w Holandii

Polskie hokeistki na trawie przegrały trzy spotkania kontrolne z drużynami drugiej ligi holenderskiej podczas kilkudniowego zgrupowania w Tilburgu. – Nie mogliśmy zagrać w najmocniejszym składzie, stąd takie wyniki – powiedział trener kadry Maciej Wrzesiński.
(fot. Getty)

Hokej na trawie: zwycięstwo i porażka polskiej kadry

Na pewno te wyniki nie wyglądają za dobrze. Zabrałem do Holandii wiele młodych zawodniczek, bo chciałem je zobaczyć w sytuacji meczowej. Gdyby grał w miarę optymalnym składzie, pewnie te rezultaty byłyby lepsze. Poza tym z różnych powodów nie mogły z nami pojechać m.in. dwie bramkarki Dominika Nowicka, Marta Kucharska oraz Magda Zagajska, Oriana Walasek, Bianka Strubbe czy Weronika Wesołowska. Jakby nie patrzeć, to połowa pierwszego składu – powiedział Wrzesiński.

W dwóch pierwszych meczach wystąpiły natomiast liderki Marlena Rybacha, występująca na co dzień w ekstraklasowym MHC Oranje-Rood Eindhoven oraz Natalia Wiśniewska (Royal Antwerp HC).

Nie zawsze mogę mieć te topowe zawodniczki w składzie, a już w ogóle podczas jednego zgrupowania. Zawsze część mi "wypada". Myślę, że te mecze pokazały, na co musimy jeszcze zwrócić szczególną uwagę. A to przede wszystkim skuteczność i krótkie rogi. Młodsze dziewczyny muszą też popracować nad aspektem fizycznym – podkreślił szkoleniowiec.

Jedynego gola dla Polek zdobyła Natasza Suszyńska.

Wyniki:
Push Breda – Polska 3:0 (1:0)
VMH&CC MOP – Polska 2:1 (1:1)
Union Nijmegen – Polska 5:0 (2:0)

podobne informacje

MŚ w hokeju na trawie: Belgia po raz pierwszy z tytułem

Hokeistki przygotowują się do rywalizacji w kwalifikacjach olimpijskich

HMŚ hokeistów na trawie: Niemcy zbyt mocni. Druga porażka Polaków

HMŚ hokeistek na trawie: druga porażka Polek. Z Białorusią o ćwierćfinał