Przejdź do pełnej wersji artykułu

Challenge Cup kobiet: rewanż bez znaczenia. Pogoń Szczecin w 1/8 finału

Rozgrywająca Pogoni Valentina Blażević (L) (fot. PAP/Marcin Bielecki) Rozgrywająca Pogoni Valentina Blażević (L) (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin zremisowały w rewanżowym meczu trzeciej rundy Challenge Cup z fińskim HIFK Helsinki 21:21 (9:11) i awansowały do 1/8 finału. Oba mecze rozegrane zostały w Szczecinie. Pierwszy Pogoń wygrała 33:22.

Wyjątkowe stroje i film. Polskie kluby piłki ręcznej uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości

Formalnie rolę gospodyń pełniły w poniedziałek Finki. Po pewnie wygranym pierwszym spotkaniu trener Pogoni Neven Hrupec w rewanżu dał więcej szans na grę zmienniczkom. To odbiło się na wyniku – do przerwy HIFK prowadziło 11:9, ale w drugiej połowie szczeciniankom udało się uchronić przed porażką.

Rywala w 1/8 finału rozgrywek Pogoń pozna 20 listopada. Wtedy w Wiedniu rozlosowane zostaną pary tej rundy.

Challenge Cup kobiet, III runda, 2. mecz:
HIFK Helsinki – SPR Pogoń Szczecin 21:21 (11:9)
Najwięcej goli: dla HIFK – Linda Cainberg 6, Kathlen Ax 4, Inka Jantti 3; dla Pogoni – Ivana Bożovic 5, Daria Zawistowska 4, Ivana Dezić, Karolina Kochaniak i Natalia Nosek – po 2
Pierwszy mecz: 33:22 dla Pogoni Awans: Pogoń

Czytaj więcej:
Zwycięstwo okupione urazem. VIVE wygrało, ale straciło kolejnego gracza
Puchar EHF: remis Perły z Besancon. O awansie zadecyduje mecz we Francji
LM: ważny triumf Orlen Wisły. Faza play-off coraz bliżej

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także