tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wisła na finiszu przygotowań. Skocznia, śnieg i strefa kibica

– Jeszcze dwa tygodnie temu, jak przyszedł wiatr halny i deszcze, trochę śniegu nam zeszło. Pogoda sprawiła lekkiego psikusa – przyznał Adam Małysz w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym. Mimo to nie ma już żadnego zagrożenia. W Wiśle wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. W sobotę, 17 listopada, ruszy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Transmisja z każdego konkursu w TVP 1, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Kamil Stoch (fot. Getty Images)

Puchar Świata: znamy skład Polaków

W ostatnim czasie pogoda w wiśle była stabilna. To oraz brak deszczu spowodowało, że mimo niewielkich problemów wszystko będzie przygotowane. W nocy prace na skoczni zostaną dokończone. Obiekt będzie wówczas gotowy na przyjęcie najlepszych skoczków na świecie.

– Do późnych godzin nocnych zeskok będzie przygotowywany przez deptaczy. Następnie wjedzie maszyna śnieżna, która to zafryzuje. Będzie naprawdę bezpieczny i przygotowany do skakania – zaznaczył Andrzej Wąsowicz w rozmowie z Maciejem Jabłońskim. – w czwartek po godzinie 9. skocznia będzie zaśnieżona taką pokrywą, jaka jest potrzebna do organizacji konkursu – dodał.

Choć pierwsze reprezentacje już zjeżdżają do Zakopanego. W czwartek nie będą mogły jeszcze trenować na obiekcie. – Skocznia zostanie oddana do użytku w piątek na oficjalne treningi i kwalifikacje – mówiła Agnieszka Baczkowska, kierownik zawodów i delegat FIS. Pochwaliła także organizację zawodów. – Wysokie temperatury troszkę ułatwiły przygotowanie obiektu. W porównaniu z poprzednim rokiem jesteśmy dwa dni do przodu – zaznaczyła.

Nie tylko skocznia

Kibice, którzy w najbliższy weekend przyjadą do Wisły będą mogli bawić się nie tylko pod skocznią, ale także na mieście. – Fantastyczna sprawa dla naszego miasta. Listopad to okres, gdzie ruch turystyczny jest mniejszy, a my serwujemy fantastyczne wydarzenie. Myślę, że będzie komplet na skoczni. Będziemy się cieszyć i emocjonować fantastycznymi skokami – mówił Łukasz Bielski z urzędu miasta Wisły.

W samym centrum miasta zorganizowana zostanie strefa kibica. – Od kilku lat to stały punkt konkursu w Wiśle. Staramy się nakręcać tu atmosferę dopingu, który jest fantastyczny. Są też konkursy dla publiczności, interaktywne zabawy, imprezy – dodał Adam Cieślar.

Dużą atrakcją zorganizowaną w strefie kibica będzie także wręczanie numerów startowych. W obecności kibiców swoje numery odbierze najlepsza dziesiątka piątkowych kwalifikacji.

Adam Małysz gotowy na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. "Z problemami, ale otworzymy"

podobne informacje

PŚ w Willingen: Kamil Stoch drugi w Willingen. Triumf Karla Geigera

Polski Związek Narciarski ogłosił reprezentację Polski na mistrzostwa świata w Seefeld

Złoty dzień Polaków. Pięć lat temu Zbigniew Bródka i Kamil Stoch zachwycili świat

Plan transmisji z mistrzostw świata w Seefeld [transmisja, na żywo, online, gdzie oglądać]