tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Klose: reprezentacji Niemiec brakuje kogoś takiego jak Lewandowski

Niemiecki futbol od polskiego dzieli sporo, ale nie jest tak, że w każdym elemencie nasi zachodni sąsiedzi mają przewagę. Zdaniem Miroslava Klosego, biało-czerwoni – w przeciwieństwie do zespołu Joachima Loewa – nie muszą narzekać na napastników, szczególnie że w swoich szeregach mają "kompletnego snajpera" Roberta Lewandowskiego.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Gol roku? To mógł wygrać tylko "pocisk" Ibrahimovicia! [WIDEO]

Loew zrezygnował z powołania Marka Utha z Schalke 04, co oznacza, że w jego kadrze nie ma obecnie żadnej typowej "dziewiątki". – Mamy napastników, ale żadnego takiego jak Robert Lewandowski z Bayernu. W jego osobie widzimy kompletnego snajpera – stwierdził były mistrz świata i król strzelców mundialu w wywiadzie dla "Bilda".

Timo Werner jest szybki, dobry do kontrataków – mówił Klose o najlepszym obecnie atakującym w kadrze Loewa. – Prawda jest jednak, że gdy przeciwnik jest ustawiony nisko, a często tak bywa w meczach z Niemcami, nie pasuje na pozycję wysuniętego snajpera – zaznaczał.

Zastój zdarza się na każdej pozycji. Wcześniej Niemcy mieli ten problem z lewą obroną, teraz z napastnikami – tłumaczył Klose. – Pracuję w sekcjach młodzieżowych Bayernu, a rola snajpera jest wyjątkowa. Żeby ją odgrywać, trzeba asertywności i utrzymywania właściwego poziomu cały czas, w innym wypadku zaczyna się liczenie minut bez gola. To zawsze jest trudne – zaznaczał.

Niemcy kłopoty z napastnikiem mają od czasu, gdy Klose zakończył karierę reprezentacyjną. Wcześniej jego rywalem był Mario Gomez, kolejny klasowy snajper, następców jednak nie widać.

"Świetnie" i "doskonale", czyli... Andrzej Strejlau przed mikrofonem

podobne informacje

Ikona Chelsea fanem Lewandowskiego. "Oszalałem na jego punkcie"

Liga Mistrzów: oceniamy Polaków po fazie grupowej

Liga Mistrzów: najlepsza jedenastka fazy grupowej

Wybraliście najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady