tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsalowa LM: Chorwat Bajrusović dwa dni podróżował do Lizbony

Chorwacki piłkarz Duje Bajrusović boi się latać samolotami, dlatego podróż do Lizbony na turniej rundy elitarnej futsalowej Ligi Mistrzów zajęła mu aż dwa dni. Podróżował samochodem, autobusem i dwoma pociągami. Przejechał ponad siedem tysięcy kilometrów.
Mesut Oezil w drodze na pokład samolotu przed meczem Ligi Mistrzów (fot. Getty)

Piękny gest Barcelony. Przekazała sześć milionów dla dzieci

Drużyna MNK Novo Vrijeme Apfel Makarska wystąpi w stolicy Portugalii, a jej rywalami będą dwa lizbońskie klubu: Benfica i Sporting oraz rosyjski MFK Sibiriak. Zawody odbędą się od czwartku do niedzieli, a zwycięzca awansuje do kwietniowego Final Four.

34-letni Bajrusović, tak jak przed laty np. Holender Dennis Bergkamp czy Tomasz Łapiński, nie znosi samolotów, dlatego w długą podróż wybrał się "naziemnym" transportem już w niedzielę rano. Samochodem dojechał do Lublany, potem autobusem do niemieckiego Karlsruhe, gdzie przesiadł się pociągów, najpierw do Paryża, a następie do celu wyprawy. Do Lizbony dotarł po dwóch dniach.

– Boję się latać, ale nie mogłem opuścić takiego turnieju. Do Lizbony dojechałem dwa dni przed pierwszym meczem, więc zdążę odpocząć – zaznaczył, cytowany przez chorwackie media Bajrusović. W podróży towarzyszył mu jeden z pracowników klubu z Makarskiej.

W innej grupie LM Rekord Bielsko-Biała zagra w Hiszpanii z FC Barcelona, rosyjskim TTG Jugra Jugorsk oraz Ekonomacem Kragujevac z Serbii.

"Świetnie" i "doskonale", czyli... Andrzej Strejlau przed mikrofonem

podobne informacje

Futsal: Polacy przegrali z Serbami w meczu towarzyskim

Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała zagrają w Lidze Mistrzów

Futsal: Polacy ograli towarzysko Anglików

Sroga lekcja od Brazylii. Druga porażka Polski