tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

– Nie wiem czy Artur Szpilka ma taki charakter i ambicje, by wyjść ze mną do ringu po raz drugi – pyta prowokująco Mariusz Wach. Olbrzym z Krakowa nie zamierza długo odpoczywać od boksu i być może wróci między liny już 8 grudnia. Priorytetem dla "Wikinga" byłby jednak upragniony rewanż ze "Szpilą". Pierwsze starcie okazało się hitem.
Mariusz Wach rywalizujący z Arturem Szpilką (fot. PAP)

PROMOTOR SZPILKA. ZAŁATWI SOBIE KOLEJNĄ WALKĘ?

10 listopada podczas gali Knockout Boxing Night w Gliwicach byli pretendenci do mistrzostwa świata wszechwag skrzyżowali ze sobą rękawice. Po wyjątkowo ciekawym spektaklu nieznacznie na punkty zwyciężył Szpilka (95:94, 97:93, 93:96), choć w ostatniej dziesiątej rundzie zmagał się z gigantycznymi tarapatami. Wach przyznał, że do szczęśliwego końca zabrakło dosłownie jednego akcentu.

To była dla mnie ciężka walka, nie mam w sobie naturalnego luzu. Cały czas byłem napięty i w tych najważniejszych momentach za bardzo chciałem urwać Szpilce głowę. Wystarczyło w ułamku sekundy zrobić pół kroku do tyłu, poczekać i ponowić atak. Ja robiłem to na "hura". On był bezwładny, nie kontrolował tych uników – komentuje w rozmowie z ringpolska.pl.

Były rywal Władimira Kliczki i Aleksandra Powietkina przyznał, że nie ma pretensji do trójki punktującej tę walkę, choć jeden z arbitrów zdecydowanie zawyżył przewagę "Szpili".

Największy żal czuję do siebie, nie do sędziów. Wiele razy miałem go na widelcu, zabrakło instynktu zwierzaka–mordercy. Zresztą, nie tylko w tym pojedynku... – dodał.

Rozemocjonowani pierwszą konfrontacją kibice domagają się drugiego starcia. 38–latek również jest chętny na drugi rozdział, wbijając przeciwnikowi... szpilkę.

Nie wiem czy Artur ma taki charakter i ambicje, by wyjść do ringu po raz drugi. Może ma już inne plany? Bardzo chciałbym drugiego pojedynku, ale jeszcze bardziej czekają na to kibice. Mam nadzieję, że w pierwszym pojedynku zobaczyliście trochę innego Wacha. Kibice może spodziewali się człapiącego drewniaka, a zaprezentowałem się dobrze. Rewanż jest naturalną koleją rzeczy. Po wspaniałym pojedynku to się sprzeda! – podsumował.

Czy Szpilka powinien drugi raz zmierzyć się z Wachem?
Czy Szpilka powinien drugi raz zmierzyć się z Wachem?
  • 89.2%Tak
  • 10.8%Nie
Szpilka – Wach: dramatyczna 10. runda! Znakomite ujęcia spod ringu
Artur Szpilka po walce z Mariuszem Wachem: to są jakieś jaja! Wygrałem tę walkę [WIDEO]
Krok w krok za Szpilką. Kulisy walki z Wachem
Tego jeszcze nie widzieliście! Odprawa sędziego w szatni Artura Szpilki

podobne informacje

Nokaut, problem, marihuana. Pod okiem Mayweathera chce zbić Polaka

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Amerykański okręt może zaatakować "Diablo" po raz trzeci

Artysta nokautu z mroczną przeszłością. Nierząd, gangi i kryminał