Przejdź do pełnej wersji artykułu

Liga Narodów: Włochy – Portugalia. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Początek transmisji o godz. 20:30.

Porażka mistrzów świata. Niemcy poza elitą!

Włochy – Portugalia: szczegóły transmisji
Liga Narodów, grupa 3.
Transmisja: TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja
Początek studia: 20.30
Początek meczu: 20.45
Komentatorzy: Tomasz Jasina, Robert Podoliński
Goście: Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow

Piłkarze Roberto Manciniego kiepsko rozpoczęli rywalizację w Lidze Narodów. Po słabym meczu zremisowali na własnym obiekcie w Bolonii 1:1 z Polską i już na starcie skomplikowali sobie sytuację. W drugiej serii gier ulegli na wyjeździe Portugalii i dopiero przy trzecim podejściu zdołali wygrać 1:0 z biało-czerwonymi.

Znacznie lepiej radzili sobie dotychczas mistrzowie Europy, którzy zdobyli sześć punktów na sześć możliwych i tylko od nich zależy, czy utrzymają przewagę nad rywalami. Pierwsze miejsce w grupie mogą bowiem jeszcze stracić – najpierw jednak musieliby okazać się gorsi od rywali z Półwyspu Apenińskiego, a potem nie poradzić sobie z Polakami przed własnymi kibicami w Guimaraes.

Spotkanie będzie szczególne dla Giorgio Chielliniego, który rozegra setny mecz w barwach reprezentacji. Włosi wciąż pamiętają o klęsce sprzed roku, gdy nie udało im się awansować na mistrzostwa świata w Rosji.

To czarny ślad, którego nigdy nie uda się wymazać z naszych karier. To była prawdziwa katastrofa. Teraz nie ma jednak sensu tego rozpamiętywać. Trzeba wrócić na odpowiednią ścieżkę. Zaczęliśmy to robić z Mancinim – podkreślił Leonardo Bonucci.

Mistrzowie Europy wygrają grupę, jeśli zremisują na San Siro. Nie zamierzają jednak kalkulować. – Włosi będą innym zespołem niż w pierwszym starciu. Przez ten czas zrobili postęp. To duże wyzwanie, ale mamy potencjał, by wygrać. Nie przyjechaliśmy tutaj, by grać z kontrataku. Chcemy utrzymywać się przy piłce i zdezorganizować rywali. Szanujemy przeciwników, ale chcemy im sprawić problemy – zadeklarował trener Fernando Santos.

Obie reprezentacje zmierzą się po raz 27. w historii. Lepszym bilansem legitymuje się Squadra Azzurra, która zwycięsko wychodziła z batalii 18-krotnie. Tylko dwa razy padł remis, a sześć spotkań wygrali Portugalczycy. Ostatnia konfrontacja – nie licząc wrześniowego starcia w Lidze Narodów – miała miejsce w 2008 roku (Włosi triumfowali 3:1).

Źródło: SPORT.TVP.PL
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także