tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: testy w Abu Zabi. Robert Kubica lepszy od kolegi z zespołu

We wtorek i środę kierowcy Formuły 1 na torze Yas Marina w Abu Zabi testują nowe opony. W bolidzie Williamsa zaprezentował się Robert Kubica, który okazał się szybszy od kolegi z zespołu, George'a Russella.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Kubica: Rok temu był najważniejszy dzień w moim życiu

Kubica wziął udział w drugiej, popołudniowej części testów. Jeździł najkrócej i wykonał najmniejszą liczbę okrążeń – tor w Abu Zabi pokonał jedynie 32 razy. Czas 1:39,269 pozwolił mu na zajęcie dziewiątej pozycji. Polak okazał się nieznacznie szybszy od kolegi z zespołu Williams, George'a Russela. Brytyjczyk zakończył pierwszy dzień z wynikiem 1:39,512.

Najszybszy okazał się Sebastian Vettel z Ferrari, który o ponad 0,4 sekundy wyprzedził Valtteri Bottasa z Mercedesa. Trzeci był Lance Stroll z Force India.

Na torze Yas Marina kierowcy testują opony przygotowane przez firmę Pirelli na nowy sezon. Druga część testów odbędzie się w środę. Kubica będzie jeździł w sesji porannej.

W czwartek ogłoszono, że Kubica w 2019 roku będzie kierowcą wyścigowym Williamsa. Tym samym do rywalizacji w Formule 1 powróci po ośmioletniej przerwie, spowodowanej obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas rajdu Ronde di Andora w 2011 roku. W tym roku był kierowcą testowymi i rozwojowym w brytyjskim zespole.

fot. F1.com
Kubica wciąż może wiele. Jego przypadek to nie wyjątek
Euforia i podziw. Ziścił się piękny sen Roberta Kubicy
Robert Kubica: chcę, żeby wrócił Kubica sprzed lat!
"Okiem redakcji". Historia Kubicy jak scenariusz filmu

podobne informacje

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej