4 Pauline Coatanea 1
21 Orlane Kanor
26 Pauletta Foppa

ME 2018 piłkarek ręcznych. Bezsilne Dunki. Francuzki pozostają w grze o półfinał

Druga runda mistrzostw Europy piłkarek ręcznych we Francji rozpoczęta. W pierwszym czwartkowym meczu grupy I gospodynie turnieju pokonały Dunki 29:23 (17:11). Byłe grupowe rywalki polskich szczypiornistek w starciu z mistrzyniami świata były bezsilne. Przez to losy spotkania rozstrzygnięte zostały już przed przerwą.
Piłka ręczna, ME kobiet, grupa I: Dania – Francja [SKRÓT]
Estelle Nze Minko (fot. Getty)

Trzy lata i trzy klęski Leszka Krowickiego z reprezentacją. Czy to czas na zmiany?

Mecz wyrównany był jedynie przez pierwsze siedem i pół minuty. Dunki wygrywały wtedy 4:3, ale kolejny kwadrans gry przegrały aż 4:11. Jeszcze przed przerwą ich strata do Francuzek urosła do sześciu goli (11:17), a tuż po zmianie stron sięgnęła nawet i 10 bramek.

Zawodniczki Klavsa Bruuna Joergensena zderzyły się w czwartek ze ścianą stworzoną przez francuską bramkarkę Amandine Leynaud. Na kwadrans przed końcem meczu 32-latka miała na koncie 12 interwencji, co dawało jej blisko 50-procentową skuteczność.

(fot. Getty) Tą imponowały też jej koleżanki z drużyny, bo do 45. minuty Trójkolorowe zdobyły 24 gole w 29 rzutach, tylko dwa razy obijając w tym czasie duńskie bramkarki. Ich rywalki z kolei trafiały co drugi rzut i tak na półmetku drugiej połowy przegrywały 15:24.

W końcówce Skandynawki podgoniły nieco wynik, ale nie zmieniło to obrazu całego spotkania. Francuzki wygrały pewnie i pozostały w grze o półfinał – po pierwszym z trzech meczów drugiej fazy mają na koncie cztery punkty, tyle samo co pierwsze Rosjanki. Kolejne spotkanie Trójkolorowe rozegrają w sobotę ze Szwedkami.

O godz. 21:00 w drugim czwartkowym meczu grupy I wspomniane Szwedki zmierzą się z Czarnogórkami. Transmisja meczu w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

ME 2018 kobiet, grupa I:
Dania – Francja 23:29 (11:17)
Najwięcej goli: dla Danii – Fie Woller 5, Anne Mette Hansen, Stine Joergensen – po 4, Mette Tranborg, Kristina Joergensen – po 3; dla Francji – Estelle Nze Minko 6, Allison Pineau, Grace Zaadi – po 4, Manon Houette, Laura Flippes – po 3