tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bartosz Kurek został atakującym Onico Warszawa

Po rozstaniu ze Stocznią Szczecin Bartosz Kurek znalazł nowy klub. MVP mistrzostw świata podpisał kontrakt z ONICO Warszawa. Siatkarz związał się z zespołem kontraktem obowiązującym do końca sezonu.
Bartosz Kurek podczas wrześniowych mistrzostw świata (fot. Getty)

Kolejni zawodnicy rozwiązali umowy ze Stocznią Szczecin

Kurek przed sezonem trafił z tureckiego Ziraatu Banakasi do Stoczni Szczecin. Klub w ostatnich miesiącach zmagał się jednak z problemami finansowymi, przez które zawodnicy nie otrzymywali wypłat. 30-letni atakujący, podobnie jak dziewięciu innych siatkarzy, postanowił rozwiązać kontrakt. Podobnie postąpiła jego narzeczona, Anna Grejman, rezygnując z gry w Chemiku Police.

Spekulowano, że MVP tegorocznych mistrzostw świata może trafić do Trefla. Kurek co prawda pojawił się w Gdańsku, ale wyłącznie po to, aby potrenować i utrzymać formę. W czwartek ONICO Warszawa oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie zawodnika.

– Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele – powiedział prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

Kontrakt najlepszego siatkarza Europy obowiązuje do końca sezonu 2018/2019. Co ciekawe, Kurek w Warszawie spotka się z trenerem Stephanem Anitgą – tym samym, który nie zabrał go na mistrzostwa świata, rozgrywane w 2014 roku w Polsce. W ONICO gra już trzech atakujących – Rafael Araujo, Bruno Romanutti i Sharone Vernon-Evans.

(fot. Twitter.com/ONICO Warszawa)
Bartosz Kurek kończy finał – Polacy mistrzami świata! [komentarz Piotra Dębowskiego]
MŚ 2018. Bartosz Kurek: od początku wiedziałem, że wiele osiągniemy
Bartosz Kurek nie wytrzymał. Stocznia Szczecin w rozsypce

podobne informacje

Bartosz Kurek ma uraz brzucha. Krótka przerwa siatkarza ONICO Warszawa

Efekt Kurka. Debiut w Onico Warszawa przy pełnych trybunach

Bartosz Kurek przedłuży kontrakt z ONICO Warszawa? "Usiądziemy do rozmów"

"Były egzotyczne oferty". Bartosz Kurek wyjaśnił swój wybór