tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajdowe MŚ: los Sebastiena Loeba "elektryzuje" fanów kierowcy

W jakim zespole w nowym sezonie może wystartować dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb – to pytanie, które od kilku tygodni "elektryzuje" fanów kierowcy.
Sebastien Loeb (fot. Getty Images)

Sam Loeb na razie milczy. Tylko kilka dni temu, gdy zespół Citroena ujawnił, że ograniczy do dwóch samochodów ekipę WRC w mistrzostwach świata, a tym samym nie będzie w niej dla niego miejsca, Francuz przyznał, że "obecnie nie ma zbyt wielu możliwości".

Citroen nie chce już, abym startował w ich barwach w rajdach. Analizuję obecnie różne propozycje, zobaczę, co będzie najciekawsze. Mam oferty z torów, ale także z ekip rajdowych, decyzję podejmę do końca roku – powiedział Loeb, który za miesiąc wystartuje w Rajdzie Dakar.
Skupiam się teraz na Dakarze, to jest obecnie mój priorytet. Chcę nadal jeździć, ale nic za wszelką cenę. Pójdę tam, gdzie mnie będą chcieli – dodał.
Według nieoficjalnych informacji, najbardziej zaawansowane rozmowy menedżerowie Loeba prowadzą z zespołem Hyundai Motorsport. Zespół potwierdził, że obecnie nie ujawni pełnego składu kierowców, w pierwszej rundzie sezonu 2019 – rajdzie Monte Carlo barw ekipy będą bronili Belg Thierry Neuville, Norweg Andreas Mikkelsen i Hiszpan Dani Sordo. Tego ostatniego w drugiej rundzie MŚ – Rajdzie Szwecji zastąpi kierowca z Nowej Zelandii Hayden Paddon.
Szef ekipy Hyundaia Alain Penasse przyznał jednak, że pomimo ustalenia składu na Monte Carlo, rozmowy z Loebem są nadal prowadzone.
Nie ma w tym nic dziwnego, rozmawiamy z różnymi kierowcami. Czy da to jakiś efekt finalny, trudno przewidzieć – zaznaczył Penasse.
Dziennik "L'Equipe" ujawnił kilka dni temu, że szefowie zespołu z Alzenau są poważnie zainteresowani Loebem, jednak nikt tego nie potwierdził.
Drugą opcją Loeba jest chyba także ekipa M-Sport, z którą po sezonie 2018 rozstał się sześciokrotny mistrz świata Sebastien Ogier. Na razie szef teamu Malcolm Wilson potwierdził, że ich barw będzie w nowym sezonie bronił Fin Teemu Suninen. Zespół aktualnie przygotowuje znacznie zmodernizowany samochód Ford Fiesta WRC i liczy na to, że znajdzie do niego dobrego kierowcę.

podobne informacje

Mistrz wraca do gry. Sebastien Loeb kierowcą Hyundaia

Dakar: Peterhansel odjechał stawce. Loeb poza rajdem

Dakar: koniec rajdu dla Sebastiena Loeba

Sebastien Loeb testuje w Hiszpanii dla Citroena