tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: kontrola śniegu w Engelbergu. Jest decyzja FIS

Odwołanie zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt (8-9 grudnia) zasiało też ziarno niepewności w sprawie rywalizacji w Engelbergu zaplanowanej tydzień później. W piątek organizatorzy szwajcarskich konkursów poinformowali o kontroli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Kamil Stoch (fot. Getty)

TCS: bez śniegu, wyników i... kibiców? Problemy Innsbrucka

Kontrola śniegu zakończyła się "zielonym światłem" zapalonym dla organizatorów. – Wysokie temperatury zmusiły mocniejszej i szybszej pracy niż przewidywano, ale było warto – ocenił trener kadry Szwajcarii, Berni Schoedler, który wizytował obiekt wraz z przedstawicielami FIS.

Cały zespół skoków wokół Schanzenchef Bini Amstutz wykonuje świetną robotę. Tory najazdowe są zainstalowane i można je frezować – zauważa Schoedler. Gross-Titlis-Schanze gości zmagania skoczków w Pucharze Świata nieprzerwanie od siedemnastu lat. Po raz ostatni zawody odwołano tam w grudniu 2000 roku z powodu zbyt wysokich temperatur.

W Engelbergu zaplanowane są dwa konkursy indywidualne. Szwajcarzy mogą cieszyć się pozytywnymi prognozami na kolejny weekend (niskie temperatury i padający śnieg). Szczęścia nie mieli Niemcy z Titisee-Neustadt. Wysoka temperatura uniemożliwiła dobre przygotowanie Hochfirtschanze, która na dodatek pozbawiona jest mrożonych torów. We wtorek poinformowali o odwołaniu rywalizacji.

Co z tą zimą?! Dodatkowy konkurs skoków w Zakopanem?

podobne informacje

Piotr Żyła: święta? Minęły już czasy "podkołderkowe"

Dwóch na podium! Wspaniały konkurs Polaków w Engelbergu

Sprawdź klasyfikację generalną PŚ po Engelbergu

Engelberg: komplet Polaków w konkursie